Objektivi “Ajer” në merkato, konfirmimi vjen nga vetë trajneri i Milanit!

Mes emrave të dalë në media gjatë merkatos së fundit, Kristoffer Ajer ishte gjithashtu në mesin e mbrojtësve të vlerësuar nga Milani gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve.

Interesimi kuqezi u konfirmua nga vetë lojtari. Sonte qendra norvegjeze do të përballet me Milanin në Europa League.

Ai do të ketë një duel shumë interesant me Zlatan Ibrahimovic, i cili mund të ishte shoku i tij i skuadrës dhe në vend të kësaj e gjen atë sot si një kundërshtar.

Një sfidë krejt skandinave që duhet ndjekur. Por, që Milani ishte pranë Ajer e konfirmon edhe Stefano Pioli.

“Ne e ndoqëm atë, po! Por më pas u bënë zgjedhje të tjera dhe tani unë jam shumë i kënaqur me ata që kam”.

Trajneri kuqezi nuk është penduar, edhe pse thellë brenda tij sigurisht që mendon se të kesh një mbrojtës shtesë qendror do t’i shërbente.

Sidoqoftë, ai nuk është mësuar të ankohet dhe do të bëjë më të mirën që mundet me materialin në dispozicion.

Sonte Paolo Maldini dhe Frederic Massara do të shohin drejtpërdrejt Ajerin, i cili sigurisht do të jetë i motivuar të luajë kundër asaj që mund të ishte ose mund të jetë skuadra e tij e re.

Një përpjekje e Milanit në seancën e tregut të transferimeve të planifikuar për në janar 2021 nuk duhet të përjashtohet.

Celtic Glasgoë, megjithatë, nuk jep dhurata: mbrojtësi qendror norvegjez vlerësohet rreth 25 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu