“Nuk zemërohemi po nuk fituam titullin, objektivi është tjetër! Por ky Milan është shumë i fortë”

Sportmediaset intervistoi Samu Castillejo sot, në prag të ndeshjes së Ligës së Evropës midis Lille dhe Milan.

Duke pasur parasysh dëmtimin e belgut Saelemaekers, numri 7 mund të kthehet për të pasur më shumë hapësirë.

Por konkurrenca përpara paraqitet intensive: “Ne jemi Milani, konkurrenca është normale. Ne jemi shumë dhe shumë të fortë, por luajmë çdo tre ditë dhe të gjithë janë të nevojshëm”, pranoi Castillejo.

Castillejo ka ide të qarta për momentin e Milanit dhe objektivat sezonalë: “Ne jemi në një moment të shkëlqyeshëm, siç demonstrohet nga fakti se në vitin 2020 jemi skuadra që ka fituar më shumë pikë.

Scudetto? Nëse nuk e fitojmë, sigurisht që nuk do të zemërohemi. Por ne duhet të arrijmë qëllimet tona minimale”.

Udhëtimin në Lille: “Do të jetë shumë e vështirë, ata janë të fortë dhe e treguan atë në ndeshjen e parë.

Do të shkojmë në Francë me dëshirën për të fituar, duhet të tregojmë se duam të triumfojmë në këtë garë”.

Mungesa e Ibrahimovic: “Ai na jep shumë, si brenda ashtu edhe jashtë fushe. Do të na mungojë, edhe pse kemi disa lojtarë të fortë që mund ta zëvendësojnë përkohësisht”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu