“Nuk të lejoj, e kuptove?!”. Shpërthimi i Sarrit: çfarë ndodhi sapo mbaroi Milan-Lazio

“Duhet të tregosh respekt! Duhet të tregosh respekt! E kupton!? Nuk të lejoj!”, bërtet Maurizio Sarri nervoz ndaj mesfushorit të Milanit, Alexis Saelemaekers.

Pas shpërthimit, trajneri toskan përjashtohet nga gjyqtari Chiffi në fund të Milan-Lazio.

I kuqi më i hidhur vjen pas humbjes së parë të sezonit për biancocelesti, e cila arriti në ndeshjen e të dielës kundër skuadrës së Stefano Piolit, e cila përfundoi me rezultatin 2-0 falë golave ​​të Rafael Leao dhe Ibrahimovic.

Rindërtimi

Gjyqtari Chiffi sapo ka fishkëllyer fundin e ndeshjes dhe kamerat bëjnë të mundur grindjen mes Sarrit dhe Saelemaekers-it.

Të dy mbërrijnë ballë për ballë dhe trajneri toskan e qorton lojtarin e Milanit për sjelljen që, sipas tij, belgu dhe vetë Ibrahimovic treguan në fazat e fundit të ndeshjes.

Ndërhyrja e menjëhershme e gjyqtarit i cili pa hezitim nxorri kartonin e kuq në adresë të Sarrit, duke mos toleruar agresionin e trajnerit ndaj lojtarit të Milanit.

Sipas trajnerit të Lazios, sjellja tallëse, me rezultatin e arritur dhe me pamundësinë e kundërshtarëve për të rihapur ndeshjen, ishte e papranueshme.

Dhe në atë moment nervozizmi shpërtheu. Reagimi i Sarrit vjen menjëherë pas një proteste të gjallë nga stoli i Biancoceleste për një gjest nga Zlatan Ibrahimovic.

E gjitha ndodh disa momente pas përfundimit të garës, kur katër minutat shtesë po përfundojnë.

Ka disa lojtarë rreth grupit që është krijuar në mes të fushës, përfshirë brazilianin Lucas Leiva. Pastaj vjen Derkum, menaxher i ekipit lacial.

Në atë moment vjen edhe Ibrahimovic, duke i shpjeguar Sarrit. Pas disa sekondash, qetësia kthehet. Pedro përqafon Ibrën, trajneri i Lazios largohet dukshëm i zemëruar.

Pas ndeshjess, duke folur me mikrofonat e Dazn, trajneri i Lazios shpjegoi arsyet e dëbimit të tij në fund të ndeshjes së humbur kundër Milanit:

“Një djalë (Saelemaekers) bëri një gjest që njerëzve më të moshuar nuk u bëhet, atëherë Ibra e mori që të kërkojë falje dhe kaq. Gjëra fushe”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu