“Nuk qaj për goditjen e këndit, po sikur ta kishte Milani…” Stankovic komenton eliminimin

Dejan Stankovic u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes së barazuar ndaj Milanit dhe eliminimit si pasojë e golave jashtë fushe kuqezi.

“Djemtë e mi ishin të guximshëm, të fortë. Kishte mundësi për t’u kualifikuar, por unë nuk qaj, përkundrazi jam shumë krenar. Ata kanë treguar që mund të bëjnë gjëra të mëdha, unë do të jem gjithmonë pranë tyre, e meritojnë”.

Për rolin e trajnerit: “Edhe klubi besoi te unë, thanë se isha i ri por nuk luaja kriket”.

Për Ibrahimovic: “Ai është një vëlla, më shumë se një mik. Ai mund të përballojë çdo goditje”.

Për momentin e Milanit: “Duhet të përmirësohet, 20 ditët e fundit kanë shkuar pak keq. Serie A varet vetëm nga Interi, për momentin ata janë favoritë për Scudetto”.

Fundi dhe polemikat: “Më erdhi keq për këndoren, por nuk po qaj. Le ta godasim atë, Milani do ta kishte goditur, si dhe skuadrat e tjera të këtij niveli. Le të godasin këndin këta djem që dhanë gjithçka, të paktën si shpërblim. Por nuk qaj”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu