Nuk lejohen në stadium, Curva Sud organizohet ndryshe! Njësoj si në kohët e vjetra

Edhe pse Curva Sud Milano nuk do të jetë në gjendje të jetë e pranishme në tribuna për të nxitur ekipin kuqezi dhe Ibrahimovic me shokë, pjesa më e nxehtë e tifozëve të “Djallit” ka vendosur të shoqërojë autobusin e ekipit me një kortezh të shkurtër “të stilit të vjetër” të përbërë nga motoçikleta, i cili do të fillojë ndërmjet rrugës Traiano dhe përmes Renato Serra.

Këtu është ajo që u komunikua me një shënim nga mbështetësit e flaktë kuqezi, me detajet e takimit:

“Nesër do të takohemi në orën 15:30 në Traiano, të gjithë me scooter dhe motoçikleta.

Do të qëndrojmë anash përgjatë rrugës në mënyrë që të lëmë që makinat e tjera të kalojnë dhe kur të kalojë autobusi i Milanit do të bëhemi në radhë, duke shoqëruar djemtë në stadium.

(TË GJITHË pas autobusit!)

Është thelbësore të sillni shalle, flamuj dhe banderola nga Milani dhe Curva Sud për t’u tundur gjatë gjithë rrugës (mbani mend maskat).

Ne duhet të jemi një det Kuqezi!

AVANTI CURVA SUD, MILANO SIAMO NOI!”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu