“Nuk kam dyshime, fiton Milani!” Ish-drejtuesi flet me bindje dhe pastaj i kërkon klubit diçka

Ariedo Braida nuk ka dyshime. Milani është skuadra e tij favorite për të fituar Scudetto. Ish -menaxheri i klubit kuqezi, tani Drejtor Sportiv i Cremonese, në Serie B, foli për mikrofonat e ‘Gr Parlamento’, ku mes shumë temave të diskutuara ai u shpreh për luftën e kampionatit, duke votuar për ish -ekipin e tij:

“Unë mendoni se Milani do të fitojë kampionatin – u shpreh Braida -. Maldini bëri një punë të shkëlqyeshme, duke arritur të kombinojë lojtarë të rinj me lojtarë me përvojë në ekip”.

Udhëheqësi i Milanit – “Ibrahimovic do të jetë akoma vendimtar edhe nëse koha kalon për të gjithë dhe ai tani shpesh ka probleme – vazhdon menaxheri ekspert -. Pioli bëri një punë të shkëlqyeshme dhe jam i bindur se të vazhdosh me të njëjtin trajner është e rëndësishme, sepse sa herë që ndryshon trajner duhet të fillosh nga e para”.

Pra, tani duhet rinovimi për trajnerin Pioli – “Do të ishte e drejtë t’i rinovohej menjëherë kontrata Stefanos – përfundon Braida -. për t’i dhënë siguri ekipit dhe të gjithë mjedisit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu