Nuk ka shtyrje/ Konfirmohet data e rinisjes së “Serisë A”

Nuk ka asnjë ndryshim.

Këshilli federal i mbledhur sot në mëngjes ka konfirmuar datat e fillimit të sezonit të ardhshëm futbollistik, veçanërisht të kampionatit të Serisë A.

Dita e parë e kampionatit do të jetë mes 19 dhe 20 shtatorit të ardhshëm.

Pavarësisht kërkesave të Interit dhe Atalanta-s për të shtyrë fillimin e sezonit, këshilli ka preferuar të konfirmojë gjithçka për të shmangur rrëshqitje dhe probleme të kalendarit.

Ndërsa mbyllja do të jetë me 23 maj 2021, në linjë me fillimin e Kampionatit Europian në qershorin e ardhshëm.

E konfirmuar edhe data e 2 shtatorit për prezantimin e kalendarit të Serisë A 2020-2021.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu