“Nuk ka pushuar gjatë verës por punoi me ne!” Klubi italian siguron Milanin mbi formën e Mirante (VIDEO)

Antonio Mirante tani është një lojtar i ri i Milanit. Ish -portieri i Romës u ble nga nevoja absolute nga klubi kuqezi, duke pasur parasysh ndalesën e gjatë që do të detyrohet francezi Mike Maignan.

Mirante ka nënshkruar një kontratë që do ta lidhë atë me Milanin deri në fund të sezonit, por kjo nuk do të thotë se mund të ketë një zgjatje verën e ardhshme. Performanca e tij do të jetë vendimtare!

Portieri i lindur në 1983 u bashkua me Rossonerët si i lirë. Antonio mbeti pa ekip në korrik, kur skadoi kontrata e tij me Romën. Si rezultat, shumë kanë pyetur veten se cilat janë kushtet atletike të Mirante dhe nëse ai është gati për këtë sfidë emocionuese në Milano.

Nga një postim në mediat sociale i publikuar nga Sorrento Calcio mësuam se Antonio nuk ka bere pushime këto muaj pasiviteti dhe ka vazhduar të stërvitet me ekipin militant amator në Serie D.

Sorrento Calcio në fakt ka specifikuar sesi portieri ka punuar me ta në muajt e fundit, dhe për ta demonstruar këtë ata kanë bashkangjitur një video të portierit në stervitje.

Këto janë titrat e shkruara nga kompania për postimin: “Ne përgëzojmë Antonio Mirante i cili tani është pjesë e ekipit AC MILAN. Muajt ​​e fundit Antonio është stërvitur me ne duke treguar një profesionalizëm dhe përulësi të jashtëzakonshme. Ne jemi të lumtur për të dhe i urojmë suksese të mëdha te… Kuqezinjte”.

Siç ndodh, ngjyrat shoqërore të Sorrento Calcio janë gjithashtu të kuqe dhe të zeza.

Më poshtë është videoja e seancave stërvitore të Mirante në klubin Sorrento Calcio:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu