NUK JANË MË NË PLANET E BARCELONËS, VIDAL-SUAREZ KËRKOHEN NGA MILAN

Milani dhe rivalët Inter synojne mundësinë e nënshkrimit të mesfushorit të Barcelonës, Arturo Vidal.

Ylli kilian këtë verë pritet të largohet nga Barcelona, pasi me ardhjen e Ronald Koeman si trajner, Vidal dhe disa lojtarë nuk janë pjesë e planeve të holandezit.

Gazetari, Raisa Simplicio ka shkruar në në Twitter, Vidal është një nga lojtarët në listë së bashku me Luis Suarez për të cilët Milan është i interesuar, përcjell ORAinfo.

Simplicio vazhdon duke shtuar se si AC Milan dhe Inter kanë bërë kërkime në lidhje me Vidal, i cili bëri 40 paraqitje në LaLiga dhe Champions League për skuadrën katalanase në 2019-20.

Paga mund të paraqitet një problem pasi Milan nuk dëshiron të shpenzojë shumë për një lojtar mbi 30 vjeçar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu