“Nuk ishim mësuar me këtë ndjesi, i përgëzova djemtë. Kokën lart, asgjë nuk ka ndryshuar”

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, foli pas ndeshjes ndaj Juventusit, e humbur 3-1 në “San Siro”.

“Loja ishte e ekuilibruar, në disa momente ata bënë më mirë se ne, ashtu siç bëmë më mirë në momente të tjera. 2-1 drejtoi lojën ndryshe…”.

Për golat e shpërdoruar: “Në disa situata mbrojtëse mund të kishim bërë më mirë, nuk ishim në gjendje të përfitonim nga një rikuperim i lartë i topit në pjesën e parë. Episodi 2-1 ndryshoi inercinë e ndeshjes dhe më pas nuk ishim në gjendje ta kapnim përsëri”

Për mungesat: “Shtatë mungesa janë shumë, ne nuk e kemi humbur identitetin tonë. Episodet dhe cilësia e kundërshtarëve bënë ndryshimin. Në 2-1 mbase po e mbanim fushën më mirë se ata”

“Skuadra mund të frikësohej, ata e dinin sonte se dy lojtarë të tjerë do të mungonin. Nuk kishin frikë. Ne kemi vlera të caktuara, ne e mbajtëm mirë fushën. Juventus ka fituar nëntë tituj radhazi dhe kanë cilësi të shkëlqyeshme, bindje dhe forcë. Cilësia e tyre na penalizoi te golat e pësuar, edhe pse mund të ishim më të kujdesshëm”.

Për disfatën: “Ne nuk kishim provuar ndjesinë e keqe për një kohë të gjatë. i dhashë djemve një goditje në shpinë për t’i ngushëlluar, sepse e meritojnë.

Nuk duhet të ketë keqardhje pas një ndeshjeje të tillë, me kokë të ngritur lart, ne e bëmë ndeshjen dhe pas tre ditësh do të kthehemi në fushë”.

Për Leao: “Ai po rritet shumë, sonte ai gjithmonë e mbajti në ankth mbrojtjen kundërshtare. Në ligësi ai mund të bëjë hapa përpara, do t’i bëjë ato dhe po i bën.

Po punon për ekipin siç nuk kishte bërë kurrë më parë, kjo është një shenjë e rritjes së tij dhe disponueshmërinë që më jep. Ka potencial të madh, do të vazhdojë të rritet”.

Për mentalitetin: “Ne e luajmë çdo ndeshje të vetme me bindje, shpresoj të kthehen disa lojtarë që të kemi më shumë zgjedhje.

Fakti i ruajtjes së intensitetit pa lojtarë të caktuar duhet të na japë bindje të madhe”.

Për Calhanoglu: “Sonte ai dëshmoi se është një lojtar i nivelit të lartë. Një lojtar me aftësinë e tij balistike duhet të kërkojë goditjet në portë”

Për Ibrahimovic: “Është më i mirë, ndeshja tjetër është për tre ditë. Unë mendoj se ai do të jetë në Cagliari, shpresoj të gjej lojtarë të tjerë. Ne do të vlerësojmë për të shtunën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu