“Nuk është folur kurrë për rinovim!”, Milani i jep duart portierit? Por ka një problem!

Këto ditë po flasim shumë për Gigio Donnarumma. Portieri i lindur në 1999 ka një kontratë që skadon më 30 qershor. Negociatat për rinovimin, siç u tha, po përjetojnë një ngërç, me Raiola që nuk ka dhënë ende një përgjigje për propozimin e bërë nga Milani për tetë milionë euro neto në sezon.

Në këto orë, agjenti i njohur italo-holandez pritet në Milano për nënshkrimin e kontratës së Zlatan Ibrahimovic.

Është e qartë se e ardhmja e Donnarumma gjithashtu do të vlerësohet.

Kujtojmë që Raiola për klientin e tij kërkon 12 milion euro neto në sezon dhe një marrëveshje afatshkurtër.

Pengesa më e madhe, megjithatë, duket se përfaqësohet nga kërkesat për komisione mjaft të larta.

Ndërkohë, thashethemet janë rritur, me interesimin e mundshëm nga Juventus por edhe nga klubet e Premier League, si dhe PSG.

Në sfond, megjithëse shpesh harrohet, ekziston edhe Antonio Donnarumma, vëllai i madh i Gianluigi, i cili zë rolin e portierit të tretë, pra prapa Tatarusanu.

Portieri, i cili do të mbushë 31 vjeç në 7 korrik, gjithashtu ka një kontratë që skadon më 30 qershor.

Duket e qartë se pa nënshkrimin e Gigio, Antonio gjithashtu do të përshëndeste kuqezinjtë.

Ditët e fundit, u fol për një periudhë të mundshme tre-vjeçare për të, me ardhjen e Mirante dhe lamtumirën e Tatarusanu.

Milan kështu mund të ketë tre portierë nga Castellammare di Stabia.

Nga La Gazzetta dello Sport, në stendat e lajmeve këtë mëngjes, mbërrijnë lajme të ndryshme: sipas gazetës sportive, Milani nuk ka folur kurrë për rinovimin e tij, kështu që është praktikisht jashtë.

Antonio përfaqëson një pikë të rëndësishme referimi për Gigio, ndoshta është me të vërtetë herët të flasësh për të ardhmen e tij, gjithashtu sepse pothuajse gjithçka do të varet nga vullneti i vëllait të tij kampion…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu