“Nuk e kuptoj ende…” Maldini Jr pas ndeshjes: “Ja këshillat e babait dhe trajnerit para ndeshjes. Por duhet të përmirësohem te ky aspekt”

Daniel Maldini, qe shenoi golin e tij te parë në Serie A sot, u intervistua nga Milan TV në fund të Spezia-Milan. Këto janë deklaratat e tij:

Për golin: “E papërshkrueshme si ndjenje, unë ende duhet të kuptoj se çfarë ndodhi. Për fat të mirë fituam, ishte një ndeshje shumë e vështirë”.

Koka nuk është arma juaj më e mirë: “Me koke, e çuditshme. Më mirë në këtë mënyrë (qesh). Gol në San Siro? Le te shpresojme”.

Çfarë ju përsërit shpesh papa Paolo? “Ai më jep këshilla, më thotë të jem i qetë. Më nxit”.

Marrëdhënia me trajnerin Pioli: “Ai më tha një ditë më parë të qëndroj i qetë, të bëj atë që mundem dhe të jap gjithçka”

Duke folur në ndeshjen pas Spezia-Milan, Daniel Maldini komentoi edhe te Dazn. Këto janë pyetjet dhe përgjigjet:

Mbi emocionet e golit

“Jam shumë i lumtur, ishte një emocion shumë i fortë. Për fat të mirë i morëm tre pikët në shtëpi. Më duhet të kuptoj akoma si ndodhi…”

Mbi trajnerin Pioli.

“Më stimulon shumë dhe më jep shumë këshilla. Më ndihmon shumë”

Mbi kujtimet me Ambrosinin dhe mbi emocionet që kishte.

“Ato ishin kohë të mira (qesh) Isha i emocionuar edhe pse isha i qetë. Shokët e skuadrës më ndihmojnë shumë dhe trajneri gjithashtu. Unë isha i qetë. Ne morëm tre pikët në shtëpi dhe kjo është e rëndësishme”

Rreth babait Paolo Maldini

“Babai është shumë kërkues, më jep këshilla dhe më ndihmon. Ai me të drejtë është nje prind”

Kur mesoi se do te luante…

“Trajneri më tha një ditë më parë se do të isha titullar duke më treguar topat joaktivë. Kishte tension, por shokët e skuadrës më ndihmuan shumë.

Në pjesën e parë lëvizja dhe gjetja e mundësive nuk ishte e lehtë, ndërsa në të dytën kisha një pak më shumë. hapësira”

Mbi atë që ai ka nevojë për të përmirësuar.

“Unë ende duhet të kuptoj mirë momentet e ndeshjes, por të kesh fizik ndihmon, për fat”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu