Notat sipas Gazzetta dello Sport!

Donnarumma deciziv ne disa nderhyrje ne forme nota 7.

Musacchio-Romagnoli te sakte anulluan nje si Milik qe nuk fal nota 6.5

Calabria nxjerr jashte loje Insigne del mire ne sulm por jo i sakte ne krosime 6.5

Rodriguez me Callejon dhe Malcuit ka shume probleme por arrin me zgjuarsi te mbylle gjithcka nota 6.

Bakayoko nje lider ne mesfushe rekuperon topa perplaset ben gjithcka qe i duhet nje mesfushori nota 6.5

Kessie dobet, nje ndeshje me shume gabime ne pasime me rikthimin e Biglia mund te humbase vendin e titullarit 5.5

Paqueta ka teknike krijon hapesira ka shpejtesi ne mendim, humb ne pjesen e dyte dhe zevendesohet nota 6

Suso nuk eshte ne forme re mire fizike pas atoj demtimi dhe kjo shikohet ne veprimet e tij, jo i rrezikshem nota 5.5

Cutrone ne lufte kunder Albiol dhe Koulibaly nuk eshte e lehte por Patrik lufton dhe nuk dorezohet. Kishte rastin me te majten por Koulibaly i mbyll hapesiren nota 6 luftetar.

Piatek hyn ne loje ne minuten 71 dhe ben te marre karton te verdhe Albiol, gati nje asist per Musacchio qe nuk e shfrytezoi, ka muskuj dhe shpejtesi nota 6.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu