NOTAT: Shpëtojnë vetëm Kessie dhe Rebic! Natë që nisi keq dhe përfundoi edhe më keq…

G. Donnarumma 5:  te goli i 0-2 e lexon gabim goditjen nga distanca të Yazici. Nuk mund të bëjë asgjë te penalltia dhe 0-3 të lojtarit turk. Por, ai gol i dytë i pret këmbët ekipit.

Dalot 5: dy hapa prapa shfaqjeve të fundit. Gabim në aksionin që i paraprin penalltisë që zhbllokon lojën, duke lexuar një kërcim mbrojtës shumë të keq. i ndrojtur në fazën sulmuese.

Kjaer 5: qëndron në këmbë deri në aksionin e 2-0, pastaj shembet gjithashtu, duke e lënë Yazici të realizojë edhe golin e 0-3, pasi lexon keq daljen, duke e futur më tej në vështirësi Romagnoli.

Romagnoli 4.5: Alessio, kemi më shumë se një problem. Penalltia e dytë e shkaktuar brenda katër ditësh, edhe një herë për një kontakt shumë të shmangshëm.

Ok, vendimi i gjyqtarit është bujar, është e vërtetë, por pse duhet të shtyhet kundërshtari? Te goli i 0-3 është në kukull si gjithë mbrojtja, por ndjenja është se shëmbëlltyra e tij e përmirësimit ka ndalur.

PAGELLE Milan Lille: TOP e FLOP del match VOTI

Theo Hernandez 5.5: brenda një muaji asnjë paraqitje në lartësinë e tij. Mos ndoshta celebrimet dhe duartrokitjet i kanë bërë dëm? Më pak rrjete sociale dhe më shumë fushë.

Tonali 5.5: fillon mirë, pastaj bie në distancë. Pioli i jep atij besim në një ndeshje të rëndësishme por, në fund të fundit, nuk arrin paraqitje të mjaftueshme. (nga 61′ Bennacer 5.5: nuk e rrit nivelin e ekipit ashtu si duhet, por aty kishte mbaruar gjithçka).

Kessie 6: i vetmi që shpëton dhe mund të kursehet në katastrofën e një nate të keqe për të gjithë ekipin.

Castillejo 4.5: vazhdon, në mënyrë të pashmangshme, kurba e tij në rënie për sa i përket rendimentit.

Il Milan sottovaluta il Lille. Splende la stella di Yazici che ne segna tre  - IlMilanista.it

Duket si Suso në shumë aksione dhe ky nuk është një term i mirë për krahasim. (nga 46′ Leao 5.5: hyn në përpjekje për të përmbysur lojën, kurrë nuk e shihet përveç se gabon në fund).

Krunic 4.5: në ndeshjen e parë të madhe evropiane, shkrihet si bora në diell. (nga 46′ Calhanoglu 5.5: duhet të ndryshojë fytyrën e lojës me hyrjen e tij, por nuk e bën aspak)

Brahim Diaz 5: jashtë kontekstit. E fillon fort dhe me shpejtësi, por pastaj zhduket shpejt edhe pse lufton deri në fund (nga 78′ Hauge pa notë).

Ibrahimovic 5.5: një goditje e lirë e lexuar mirë nga portieri i Lille dhe disa pasime për shokët. Del i nervozuar, jo mirë (nga 61′ Rebic 6: jep besim dhe shpresë, edhe sepse ende jo mirë fizikisht).

Pioli 5: rotacioni nuk bëhet në përballjen e drejtpërdrejtë për kryesimin e grupit. Ekipi shembet mendërisht dhe teknikisht. Lille fiton me meritë në një ndeshje që lindi keq dhe përfundoi më keq.

(Notat sipas MilanNews)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu