Notat: Shpëtojnë vetëm Donnarumma dhe Tomori! Katastrofë ekipore

G. Donnarumma 6: thjesht për të mos e humbur zakonin, ai bën një pritje super ndaj Saponara, i cili tashmë priste të festonte. Dy golat me të cilët Milani kapitullon nuk janë faji i tij.

Dalot 4: Performanca e tmerrshme e portugezit, i cili nuk gjen gjysmën e një koordinate te Saponara që e kapërcen kur dhe si dëshiron.

Kjaer 6: kthehet nga fillimi dhe detyrohet të largojë topin shpesh dhe me dëshirë sepse ndërtimi i skuadrës mungon (nga 65′ Tomori 6: konfirmon paraqitjet e mira)

Romagnoli 5.5: Agudelo është një version Dybala dhe gjithmonë largohet prej tij. Ai zhytet me gjithë kompleksin në një performancë negative të ekipit.

Theo Hernandez 5: humbet topin që shkakton aksionin e avantazhit të Spezia, por vrapon kot në një mbrëmje kur duket se ai e ka karrocën të lidhur në shpinë.

Bennacer 5.5: kthimi i tij ishte i vonuar, por drejtimi i tij është errësuar nga presioni i kundërshtarëve që i marrin frymën. (nga 64 ‘Meite 6: hyn pasi rezultati ka mbaruar dhe nuk ka çfarë të japë më shumë. Nuk gabon asgjë, por edhe nuk ndreq asgjë)

Kessie 5.5: në mëshirën e ritmit të tërbuar nga mesfusha e Spezias. Edhe ai ulet me këmbë në tokë në një natë horror.

Risultato immagini per milan

Saelemaekers 5: larg nivelit të tij. Vuan jashtë mase dhe nuk merr asnjëherë krahun. Aksi me Dalot katastrofë.

 Shkopinjtë e tërheqin atë si dhe kur dëshiron dhe ai kurrë nuk gjen një nga shfaqjet e tij klasike. Aksi me Dalot duhet të harrohet (nga 83′ Castillejo pa notë).

Calhanoglu 5.5: Mungon totalisht. Fantazmë përpara dhe gabon edhe pasime me elemntare shpesh. Pa ide dhe frymëzim (nga 83′ Hauge pa notë).

Risultato immagini per milan

Leao 5: Vignali kafshon kyçet e këmbëve të tij dhe nuk i lë hapësirën që do t’i duhej për të çliruar vrapimin (nga 64′ Mandzukic 5: nuk e jep atë karakter që Pioli do të kishte pritur).

Ibrahimovic 5: Nuk mund të predikojë gjithmonë vetëm në shkretëtirë. Dhe sonte, në boshllëkun kozmik të fazës sulmuese të Milanit, ai është viktima kryesore. Natë e keqe.

Pioli 5: gjuajtje zero në portë. Një fakt elokuent që përmban sterilitetin e ekipit në 90 minuta makth dhe që duhet të na bëjë të reflektojmë se si iu qas kësaj ndeshje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu