NOTAT: Hauge, prova e një lojtari të shkëlqyeshëm. Gigio, ndërhyrje të tjera vendimtare. Katastrofa e Krunic!

G. Donnarumma 7: bën një super pritje te McGregor, ndërsa te golat e Rogic dhe Edouard nuk mund të ketë faj! Në pjesën e dytë fantastik duke neutralizuar disa momente pikante si goditje dënimi nga larg, kur fluturon.

Dalot 5.5: mban në lojë Edouard me rastin e dyfishimit skocez. Mund të ishte më i guximshëm me Laxalt në një kundër një, por nuk mund ta shprehë shkathtësinë e tij.

Kjaer sv: fatkeqësisht mbetet në fushë për një kohë të shkurtër pasi ndjen dhimbje te kofsha e djathtë. Frikë për dëmtimin e tij. (nga minuta 11′ Romagnoli 6.5: në ndeshjen me numër 200 me fanellën e Milanit, luan pa gabime, mbyllje të sakta dhe udhëheqje të mirë).

Gabbia 6.5: Edouard është një klient i keq, ai merr masat e tij pas 0-2 (në të cilin nuk ka gabime) dhe nuk heq dorë nga ai për asnjë moment. Në të djathtën e qendrës duket se ka më shumë besim.

Theo Hernandez 6.5: Frimpong nuk e kapërcen kurrë dhe kur përshpejton, është i frikshëm. Ashtu si i gjithë ekipi, në 15 minutat e para, ai has një kohë tepër të vështirë për të gjetur ekuilibrin në fushë.

Pastaj rritet në një mënyrë të rëndësishme. Bën krosimin e ulët në të cilin Castillejo shënon.

Kessie 6.5: presidenti nuk i shmanget luftës në mes të fushës dhe pas befasisë së dy golave ​​fillestarë, ai merr çelësat e mesfushës dhe e komandon atë. (nga minuta 61′ Bennacer 6: vendos rregull në mes të fushës, duke i dhënë Tonalit siguri edhe më të madhe).

Krunic 4: gabim i tmerrshëm kur humbet topin në 0-1 të Rogic dhe më pas është bashkëpërgjegjës në golin 0-2, duke dhënë një top të përgjakshëm. Ai del i trullosur në fund të pjesës së parë. (nga minuta e 46′ Tonali 6.5: ndikim i mirë në ndeshje, ku ai arrin të marrë shumë topa. gjithashtu bën një ndëhyrje të bukur në mbrojtje në një nga sulmet e fundit të Celtic).

Castillejo 7: shënon golin e barazimit që rikthen një lojë që po komplikohej përsëri. Ka ritëm në këmbë, sfidon dhe mund Laxalt në një mbi një dhe është brenda lojës deri në fund.

Calhanoglu 7: goditja e lirë 1-2 është një fantastike, pasi godet në shtyllën e Barkas. Merr pjesë në golin 2-2 duke shpërblyer mbivendosjen e Theo. (nga 61 ‘Brahim Diaz 6.5: e mbyll lojën me një prekje shumë të butë. Aktiv dhe i kudondodhur).

Hauge 7.5: një gol i bukur, ku ai kalon katër dhe pastaj e vendos topin aty ku Barkas nuk mund ta mbërrijë. Asisti i 4-2 i Diaz dhe një lëvizje e përhershme në korsinë e majtë që demonstron se si ky djalë ka aftësi të rëndësishme fizike dhe teknike. Mund dhe duhet të gjejë edhe më shumë hapësirë.

Rebic 6: sjell, edhe pse megjithëse në mënyrë të pavullnetshme, barazimin e Castillejo. Ka shumë përpjekje për të krijuar hapësira për mesfushorët sulmues. Ende jo në formën më të mirë por kuptohet sepse po luan qendërsulmues.

Pioli 6: gabim për të mos pushuar Kjaer, i cili lëndohet. Skuadra fillon keq, duke shkuar 0-2 por më pas merr ndeshjen në dorë dhe e përmbys atë. Një kthim i lumtur, por jo shumë i lumtur duke pasur parasysh dëmtimin e danezit.

(Notat sipas MilanNews)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu