NOTAT E NDESHJES: Bennacer mbret i mesfushës, gabim vendimtar për Gabbia! Hauge i bllokuar

G. Donnarumma 6.5: fluturon te goditja e Araujo për ta çuar  me dorën e majtë në goditje këndore. i kujdesshëm te gjuajtja e Yazici, i pafajshëm në të djathtën fituese të Bamba.

Dalot 6: mbyll sa më shumë të jetë e mundur gjuajtjet e Bamba, por jo gjatë gjithë ndeshjes. i zellshëm në fazën mbuluese, del në pah në fund. Mund të kishte shtyrë më shumë.

Kjaer 6.5: edhe sonte, komandon në mes. David ndryshon krah sepse me Simon nuk kalon. Yazici e kapërcen vetëm një herë dhe shpërdoron. E vetmja pakujdesi.

Gabbia 5.5: është e shëmtuar të japësh pamjaftueshmëri kur bën një provë si kjo, të mirë dhe me sasi. Por ai gabon dhe i dhuron barazimin Lille.

Theo Hernandez 6: pistoni në të majtë, edhe pse Araujo dhe Pied shpesh e detyrojnë atë të luajë me fytyrën e kthyer drejt Donnarumma. Por kur ndizet, ata pothuajse kurrë nuk e kapin atë.

Tonali 6: mesatarja midis pjesës së parë të luajtur në hije dhe pjesës së dytë me më shumë dëshira.  Asisti për Rebic pas 120 sekondash nga nisja e pjesës së dytë është për manual.

Bennacer 7: mesfusha është mbretëria e tij! Ndërmerr shumë rreziqe, të cilat korrespondojnë me shumë përgjegjësi. Ai fiton duelin me Andre dhe Xeka pa diskutim. Udhëheqës.

Castillejo 6.5: goli është meritë e Tonali dhe Rebic, por ka meritën që besoi deri në fund dhe u ndodh aty. Vrapon i palodhur.

Calhanoglu 5.5: punë e mirë në fazën e mos zotërimit, megjithëse jo si në Napoli. Del për lodhje, por jo një nga shfaqjet e tij më të mira. (Diaz 6: talenti andaluzian përpiqet t’i japë ekipit disa energji pozitive me lojërat e tij dhe thuajse ia arrin)

Hauge 5: Dy gabime të tij në dy aksione që mund të ishin mbyllur me gol. Altruizmi i tepruar e çon të mos gjejë lëvizjen ideale (Krunic 5,5: nuk u dallua për asgjë)

Rebic 6.5: në fillim lufton por nxitohet në dy raste. Ai ende nuk ka 90 minutë në këmbë dhe sidomos sot luante sulmues i parë (Colombo 5.5: vetëm impenjim por pak prekje të topit)

Bonera 6: një barazim, ai për të cilin ai nuk do të kishte firmosur, i cili e mban shumë të hapur çështjen e kualifikimit dhe vendin e parë. Ekipi mbylli mirë burimet e lojës së Lille, por humbi dy kundërsulme.

(Notat sipas MilanNews)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu