Nocerino: Rezultatet e Milanit, produkt i vazhdimësisë së klubit!

Duke folur për mikrofonat e MilanTv, ish-mesfushori kuqezi Antonio Nocerino u ndai ter derbi dhe ndjensia përreth ekipit të Piolit. Këto janë fjalët e tij:

Derbi.

“Jam shumë kurioz sepse Milani vjen nga një moment pozitiv. Pas karantinës, kuqezinjtë u përballën me ekipe të shkëlqyera dhe i mundën ato, si dhe arritën rezultate të mira. Vetëm një fitore ndaj Interit po mungon për të përfunduar këtë rrugë dhe për të vazhduar këtë trend pozitiv. Shpresoj që Milani të bëjë një hap të rëndësishëm edhe në aspektin e vetëvlerësimit”.

Kush mund të jetë Nocerino i ri.

“Milani po luan me një formë krejtësisht të ndryshme nga ajo me të cilën luaja dikur. Luan me mesfushorë sulmues dhe lojtarë me shumë më shumë cilësi se unë. Shpresoj që Calhanoglu të vazhdojë me këtë ritëm. Unë e shoh atë si lojtarin që është më afër Ibrahimovic dhe që mund të rritet më tej”

Mbi efektin e Ibrahimovicit mbi të.

“Arrita në një dhomë zhveshjeje të madhe dhe këta kampionë të mëdhenj bëjnë ndryshimin në kokë dhe me shembuj të përditshëm. Kjo bën diferencën. Ai që fiton dhe tërheq zvarrë nuk është rastësi.

Këtë e mësova nga kampionë si Ibrahimovic që më bëri të kuptoj menjëherë se ku kisha mbërritur dhe çfarë duhej të bëja për të luajtur për Milanin”

Mbi performancën e Milanit.

“Vazhdimësia e rezultateve ishte e rëndësishme por vazhdimësia e kompanisë më dha kënaqësi më të madhe.

Vazhdimi me të njëjtët menaxherë dhe të njëjtin trajner është një faktor pozitiv. Puna paguan dhe serioziteti dhe aftësia janë të dukshme.

Vazhdimësia e menaxhimit është shumë e rëndësishme para rezultateve”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu