ZYRTARE: Njoftim për shtyp nga Milani, nënshkruhet partneriteti i ri me gjigantin e gomave

Puna e Milanit vazhdon në nivel komercial dhe financiar, me kërkimin e vazhdueshëm për marrëveshje dhe partneritete të reja me rëndësi ndërkombëtare.

E fundit prej tyre u zyrtarizua këtë mëngjes në faqen zyrtare kuqezi.

Milani ka njoftuar një marrëveshje sponsorizimi dhe partneriteti me Nexen Tire. Po flasim për një kompani me origjinë nga Koreja e Jugut, një lider në tregun e gomave. Kompania me bazë në Yangsan ka qenë një pikë referimi për më shumë se 70 vjet dhe mburret me të ardhura prej 1,6 miliardë dollarë.

Kjo është deklarata zyrtare nga AC Milan: “AC Milan dhe Nexen Tire, një nga prodhuesit kryesorë të gomave në botë, janë të kënaqur të njoftojnë një partneritet të ri që e sheh markën e Koresë së Jugut të bëhet Partneri i ri i Gomave i Klubit në tregun italian.

Të dy markat ndajnë një sistem solid të vlerave, nga inovacioni si një shenjë dalluese për të përmbushur nevojat e tifozëve kuqezi dhe klientët e Nexen Tyre, deri te aftësia për të përcaktuar tendencat në sektorët e tyre përkatës.

Pasioni dhe angazhimi përfaqësojnë vlera të tjera të rëndësishme në bazë të partneritetit të ri. Pasioni për konkurrencën dhe ngjyrat Rossoneri, duke i vendosur gjithmonë njerëzit në qendër të gjithçkaje, siç shprehet në parullën e re të korporatës së Nexen Tire, “We Got You”.

Si pjesë e partneritetit të ri, Nexen Tire synon të konsolidojë praninë e tij në tregun italian falë dukshmërisë në Stadiumin San Siro dhe online, si dhe përmes bashkëpunimit me një markë solide dhe me famë botërore siç është AC Milan.

Prodhuesi i gomave të Koresë së Jugut është gjithashtu i angazhuar për të forcuar marrëdhëniet me bazën e tij të klientëve përmes aktiviteteve ekskluzive të dhurimit të produkteve dhe përvojave që lidhen me kuqezinjte”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu