“Njëherë iu përgjigja keq Costacurta-s gjatë stërvitjes, Capello më tha të mos dilja nga dhoma…”

Daniele Daino, i cili foli në kanalin Tëitch të Milanit, tregoi një anekdotë që daton që nga e kaluara e tij kuqezi, kur Fabio Capello ishte trajneri i Milanit:

“Zhvillonim një kuadrat në Milanello gjithmonë përpara stërvitjes, merrja pjesë gjithashtu. Por edhe Sebastiano Rossi ishte gjithashtu atje, nuk e humbi një herë…

Por ajo që ndodhi një ditë ishte e pabesueshme! i jap Costacurta një top të ulët, shumë të fortë, ai nuk mundi ta kontrollonte pasimin, kështu që duhet të hynte brenda sipas rregulloave, por ai më përgjigjet keq: “O djal, si e jep atë top? Hy brenda rrethit tani”.

Respektoja lojtarët më me përvojë, por aty nuk u kontrollova dhe humba pak toruan. Iu përgjigja në një mënyrë të fortë, Seba Rossi më mori peshë dhe më çoi në pyll…

I treguan gjithçka Capellos, misteri dha një britmë që lëvizi të gjithë Milanello. Më thirri dhe më tha të shkoja në dhomën e zhveshjes dhe të kthehesha në dhomën time dhe të mos dilja në fushë.

Duhej të luanim ndaj Sampdoria, unë qëndrova në dhomën time dhe në gazetë ata thanë se kisha një muskul të tendosur.

Pastaj të premten ra telefoni, ishte Capello dhe ai më tha të zbres në zyrën e tij. Më tha të mos i përgjigjesha kurrë më një lojtari më me përvojë edhe pse kisha të drejtë. Në fund, luajta ndeshjen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu