Nje vit i turbullt per Donnarumma, por si filloi krisja?

Krisja midis Milan dhe Donnarumma nisi qe sezonin e kaluar ishte java e parafundit Milan luante ne Cagliari, Gigio vjen ne Hotel dhe tifozet e Milan i kerkojne te qendroje. Gjate ndeshjes ben dy gabime qe i kushtojne Milanit humbjen dhe dukej qe nuk ishte i qete. Pas kampionatit heq dore nga provimet e shkolles (kritikohet shume per kete vendim) per te marre pjese ne kampionatin U21 qe luhet ne Poloni.

Por as atje nuk gjen qetesi Milan Club Polonia i ben nje shkrim ‘Dollarumma’ e cila behet hit ne rrjetet sociale si dhe i hedhin dollare fallco prane portes.. nderkohe ne Casa Milan Curva Sud Milano del dhe mbeshtet drejtuesit kuqezinj ne ‘luften’ me Raiola menaxherin e Donnarumma i cili kerkon largimin e lojtarit nga Milan.

Ne keto momente Fasone del ne konferencen per shtyp dhe deklaron qe Milan do te shikoje per nje portier tjeter ne treg pasi Donnarumma nuk rinovon kontraten e tij me Milan.  Neto Perin dhe Reina ishin kandidatet kryesore por nga ana tjeter tifozet i kerkojne te largoje menaxherin e tij Raiola gje qe nuk ndodh Gigio publikon nje postim ku shkruhet ‘Une dhe Raiola gjithmone bashke’ postim qe do te merziste miliona tifoza kuqezinj te cilet do ti shkruanin pa fund postime per largimin e tij.

Por do te ishte po vete Gigio qe do te postonte serish dhe do te shkruante ‘Pas kampionatit me U21 do te jem ne Milano bashke me familjen time dhe menaxherin per te folur per rinovimin tim te Milan’

Takime te Montelles ne shtepine e Gigios me familjen, biseda, oferta gjithcka derisa ne 11 korrik Donnarumma firmos ne Casa Milan rinovimin per 6 milion euro bashke me te vellain e tij i cili do te perfitoje 1 milion euro ne sezon. Gjithcka u mbyll ne paqe dhe ne javen e pare te Seria A Gigio duartrokitet nga tifozat e Milan dhe dukej se gjithcka mbyllet aty..

Por deri ne dhjetor pasi Raiola shfaqet serish kerkon te hedhe Milan ne gjyq per Presion moral ndaj lojtarit kur firmosi ne vere, i shpejte vjen reagimi i Curva Sud

‘6 milion euro presion moral si dhe 1 milion per vellain parazit, tani zhduku’

Pas gafave kunder Juve dhe e fundit ndaj Atalanta vjen dhe refuzimi bluzes nga CSM dhe gjithcka me shume mundesi mbyllet ketu nje vit i gjate dhe me shume ulje dhe ngritje per portierin…

 

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu