Një tjetër rinovim afron te kuqezinjtë! Ka kërkuar dyfishimin e një rroge “qesharake”…

Fjala “rinovim” është më e afërta me Milanin në muajt e fundit. Djalli, në fakt, po lufton me situata të ndryshme “me gjemba” në lidhje me zgjatjen e marrëveshjes së disa lojtarëve kryesorë dhe për të shmangur këtë lloj situate edhe për sezonin e ardhshëm ai po përpiqet të përshpejtojë për kontratat që skadojnë në 2022.

Negociatat tashmë kanë filluar për Franck Kessie, me lojtarin që kërkon një kontratë pesë milion euro krahasuar me dy milion që merr aktualisht.

Emri tjetër në listë është Davide Calabaria i cili mund të takohet me klubin kuqezi këto ditë.

Në këto orë ka entuziazëm në shtëpinë kuqezi për çështjen e rinovimit të kontratës, me lojtarët që skadojnë në këtë seancë tregu, të cilët ende nuk kanë gjetur një marrëveshje.

Klubi ka vendosur në krye të përparësive të tij rinovimin e Gianluigi Donnarumma, i konsideruar i domosdoshëm.

Relativisht më e thjeshtë, megjithatë, janë çështjet në lidhje me marrëveshjet e Zlatan Ibrahimovic dhe Hakan Calhanoglu të cilët kanë shprehur publikisht qëllimin e tyre për të qëndruar në Milano dhe që kanë një hendek më të ngushtë midis ofertës dhe kërkesës sesa portieri.

Milani dëshiron të shmangë situata të këtij lloji në seancën tjetër të transferimit dhe tashmë po punon për kontratat që skadojnë në 2022.

Ekzistojnë tre emra kryesorë: Franck Kessie, Alessio Romagnoli dhe Davide Calabria.

Dy të parët tashmë kanë filluar punën për rinovimin, të dy me një kërkesë për të dyfishuar angazhimin e tyre aktual.

Calabria gjithashtu, sipas Calciomercato.Com, ka kërkuar një dyfishim të pagës aktuale nga 1.1 milion euro në 2.2 milion euro.

Për momentin, një takim midis palëve nuk është zhvilluar ende, por agjenti i tij duhet të paraqitet te zyryar kuqezi në ditët e ardhshme për të filluar një negociatë të parë dhe të hetojë disponueshmërinë e klubit.

Ndërkohë, lojtari vazhdon të rikuperohet pas operacionit të meniskut dhe duhet të jetë përsëri në dispozicion në gjysmën e dytë të prillit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu