Një klub italian do Musacchion falas, por Milani ka një plan!

during the Serie A match between Atalanta BC and AC Milan at Gewiss Stadium on December 22, 2019 in Bergamo, Italy.

Ende nuk është kthyer në grup, por së shpejti Mateo Musaçhio gjithashtu duhet të jetë në dispozicion të Stefano Pioli.

Mbrojtësi argjentinas është duke u rikuperuar nga një dëmtim i vjetër që e ka mbajtur atë larg për shumë muaj.

Më 23 qershor ai iu nënshtrua një operacioni në kyçin e këmbës së majtë dhe kohët e shërimit u vlerësuan në 4 muaj.

Ish-qendërmbrojtësi i Villarreal është i etur të kthehet sa më shpejt të jetë e mundur, edhe sepse e ardhmja e tij së shpejti do të duhet të diskutohet.

Kontrata e tij me Milanin skadon në qershor 2021 dhe nuk ka shenja të një rinovimi të mundshëm.

Musaçhio mund të largohet nga klubi tashmë në merkaton e janar 2021 ose në një transferim falas verën e ardhshme, kur skadon kontrata e tij.

Në Itali ekziston një klub i interesuar për këtë mundësi të dytë: Monza.

Siç shpjegohet nga seriebneës.com, Adriano Galliani mendon për mbrojtësin argjentinas për të përforcuar mbrojtjen në rast ngritjeje në Serie A.

Drejtuesi nga Brianza tashmë ishte përpjekur ta sillte Musaçhio në Milano në verën e vitit 2016, por pa sukses.

Një vit më vonë lojtari arriti në Milanello me drejtimin e ri nga Fassone-Mirabelli, i cili investoi rreth 15 milion për ta blerë atë nga Villarreal.

CEO i Monza po planifikon ta afrojë atë në një transferim falas në korrik 2021, por do të jetë e nevojshme të shihet nëse Musaçhio do të largohet nga Milani që nga janari.

Ky është një opsion shumë i mundshëm, duke pasur parasysh që Milani do të kishte mundësinë për të fituar para në vend që t’i humbte falas verën e ardhshme.

Përveç kësaj, 30-vjeçari nga Rosario dëshiron të kthehet titullar ose të luajë me vazhdimësi, diçka që sot te Milani nuk e ka.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu