Një gol e ndan Ibrahimovic nga Ronaldo pas “lockdown”! Renditja flet qartë

Deri më tani, për të vlerësuar performancën dhe rezultatet e botës së futbollit, bëhet një dallim i qartë: para dhe pas bllokimit për shkak të epidemisë së Coronavirusit.

Në këtë kuptim, renditja e golashënuesve në Serie A pas karantinës duhet të vlerësohet, domethënë që kampionati rifilloi rregullisht qershorin e kaluar.

Numra që shpërblejnë Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi dhe lideri i Milanit është një nga lojtarët më “pjellorë” – sa i përket golave – që kur futbolli italian ka rihapur dyert e tij!

14 gola gjithsej për Ibra nga qershori deri më sot, të ndarë midis shtatë shënuar në finalen e sezonit 2019-2020 dhe po aq në këtë fillim të kampionatit.

Suedezi është i dyti në këtë klasifikim të veçantë, pas vetëm Cristiano Ronaldos. Me dy golat e djeshme në La Spezia, portugezi pas bllokimit ka realizuar 15 gola.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu