“Një episod vendosi, po dominonim mesfushën”, trajneri i Udineses ndjen keqardhje

Trajneri i Udineses, Gotti, u intervistua nga DAZN në ndeshjen pas Udinese-Milan:

Për ndeshjen: “Unë e gjykoj ndeshjen si një sakrificë kolektive,  sigurisht nuk e kursyem përkushtimin. Ne pësuam pak por gjithmonë pësojmë gola.

Loja dukej se po shkonte drejt një fundi tjetër, por ky episod i dha një drejtim tjetër lojës”.

“Duhet të gjejmë ekuilibër në fushë që do të na lejojë të bëjmë dy faza me më shumë cilësi. Ne duhet të punojmë dhe të përmirësohemi”.

Për Okaka: “Ai na bëri të ngjitemi, në pjesën e dytë ne dominuam në mesfushë. Pastaj loja ndryshoi, Milani kishte marrë përsëri mesfushën dhe na la shumë hapësirë ​​prapa. Lasagna për mua mund të jetë më i rrezikshëm në këtë situatë”.

“Ideja ime është të përpiqem të kursej të gjitha gjërat e mira që janë bërë gjatë rrugës. Një fazë mbrojtëse dhe një fazë ndërtimi e bërë përtej sistemit.

Ne ende kemi disa lojtarë jashtë dhe të tjerët nuk janë ende në gjendje, ndaj do të jetë e mundur të shkojmë drejt një zgjidhjeje më përfundimtare bazuar edhe në karakteristikat që do të kërkojnë ndeshjet”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu