Nje bomber per Gattuso, nga Morata te Belloti, ne liste dhe Dzeko me Muriel!

Problemi i vertete i ketij sezoni ishte nje sulmues goleador, dhe sigurisht kerkesa e pare e trajnerit te Milanit ne merkaton e veres eshte nje sulmues goleador.

Po kush jane emrat e pare: I pari eshte Belloti sulmuesi qe u kerkua dhe vjet me insistim nga drejtuesit por pa ja dale te plotesojne kerkesat e larta te presidentit te Torinos..

I dyti eshte Alvaro Morata nje tjeter sulmues qe u kerkua dhe sezonin e kaluar ku dhe vete lojtari u shpreh pozitiv per nje kalim te mundshem te kuqezinjte, por shuma e madhe e kerkuar dhe nderhyrja e Chelsea ne tratative beri qe transferimi te deshtonte.

Emrat e tjere jane Dzeko dhe Muriel edhe pse ky i fundit nuk eshte nje sulmues zone, por qe e njeh shume mire Seria A, ndersa boshnjaku eshte nje nga sulmuesit e preferuar te Gattuso.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu