Një analizë për skuadrën aktuale të Milanit

Nga Egzon Veliu

Analizë: Mbrojtja Theo i paprekshëm një Gorille e vertet i shpejt i pa përmbajtshëm për Kundershtaret behen sulme nga Ana majt dhe Kombinime me Rebiç dhe Çalhanoğlu.

Romagnoli: duelet fizike i fiton shum shpejt, krosimet e kundershtave i largon me lehtësi e vetmja gjë që duhet te permisoet është Dueli ajror.

Kjaer: a e dini se Simon i ndihmon sulmit me ato topa e gjatë që i drejton drejt portës së kundershtarve  ka edhe diçka tjeter pozitive se është i mir në duele me kokë pothuajse çdo top e spastron,

Kjaerit i mungon vetem shpejtesia.

Conti/Calabria: janë të shpejte i ndihmojn sulmit bëjn krosime por nuk jan nivel i milanit sepse lëjn hapesira te sulmojn kundershtaret nga krahu i tyre.

Bennacer: një lojtar i palodhur ndodhet ku do në mesfush ndihmon mbrojtjes gjithashtu dhe sulmit.

Kèssie: fiton topin e kundërshtarve leht sulmon bën goditje të forta e vetmja gjë që i mungon është pasimet e shpejta dhe të shkurtra!

Çalhanoğlu: i jep freski mesfushesh goditje të forta pasime të shkëlqyera e vetmja por çdo kush ka dobësit e veta Hakani nuk lufton për topin e humbur asnjëher!

Rebiç: luftarak i pa dorzuar i kudo ndodhur në sulm për pozicionin e tij ai është përshtatur në mënyr Fantastike!

Castillejo: driblime të mira shpejtësi të mir i mungon vetëm Finalizimi gjithçka Ok si një rezervist.

Ibrahimovic: duelet ajrore të fituara gjithashtu edhe duelet fizike gjithmon i afroen 2 apo 3 kundershtar për ta mbajt lojtarin dhe liroen hapsira për Rebic, Çalhanoğlu etj si në kohen e Robinhos,Boateng dhe Nocerinos që shënonin shum shpesh Gola në krah të Ibras.

Leao: talent i jashtzakonshëm që s’duhet shitur në asnjë mënyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu