NGA TURQIA: “Maginan jo i vetmi, Milani ka bërë ofertë zyrtare edhe për një tjetër portier”

Mike Maignan mund të mos jetë portieri i vetëm i ri në sezonin 2021/2022.

Francezi, sot i angazhuar me ekipin kombëtar të Deschamps, ka mbërritur për të zëvendësuar Gianluigi Donnarumma. Siç është raportuar gjerësisht, Maldini dhe Massara kanë vendosur t’i japin fund negociatave për italianin, duke blerë nga Lille Maignan për trembëdhjetë milion euro, plus dy bonuse.

Për lojtarin, një kontratë 2.5 milion euro plus bonuse për pesë sezone.

Gianluigi Donnarumma do të shohë kontratën e tij me kuqezinjtë që skadon më 30 qershor, si vëllai i tij Antonio.

Prandaj do të jetë e nevojshme të kuptohet se kush do të jetë portieri i tretë; në të dytën, për momentin, duket se nuk ka dyshim, me Tatarusanu i cili do të qëndrojë pas Maignan.

Deri më sot, për rolin e të tretit, vlerësohen pozicionet e Alessandro Plizzari, që kthehet pas huazimit te Reggina, dhe ai i Alessandro Guarnone, i lindur në 1999, protagonist me fanellën e Birkirkara në Maltë.

Dy ide që mund të jenë të dobishme në lidhje me listat e UEFA-s, duke qenë se të dy janë shkolla e Milanit.

Sidoqoftë, nga Turqia vijnë lajme me interes nga ana e kuqezinjve për Dogan Alemdar.

Portieri, i lindur në 2002, tregoi veten me fanellën e Kayserispor sezonin e kaluar. Ai u bë titullar në dhjetor, duke mos e humbur vendin.

Sipas raporteve nga gazetari i Tv Reporter, Ertan Süzgün, Milan ka prezantuar një ofertë zyrtare prej 3 milion eurosh. Dëshira e Alemdarit për të lëvizur në Evropë mund të sjellë një ndryshim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu