Nga Tonali te Bakayoko dhe mbrojtja, nis java vendimtare e Milanit: të gjitha objektivat!

Ka nisur një javë e rëndësishme për merkaton e Milanit, i  cili do të fillojë nga sot dhe nesër: Sandro Tonali pritet të mbërrijë për testet mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës (ndjek zyrtarizimi).

Një martesë e shkruar dhe shpallur tashmë nga të gjithë protagonistët e një historie që pa kuqezinjtë të fitonin garën e emrave të tjerë të mëdhenj i talianë për ta marrë talentin nga Brescia.

Inter-Tonali, c'è il sì: affare in chiusura - Corriere dello Sport

Pastaj, radha e Tiemoue Bakayoko: Stefano Pioli menjëherë kërkoi mesfushorin e Chelsea, një lojtar i  përsosur për lojën e tij për sa i  përket karakteristikave teknike dhe taktike. Një përshpejtim i  ri nuk mund të përjashtohet së shpejti për të nënshkruar marrëveshjen.

Plani më pas është mbrojtja. Milani dëshiron të shesë Andrea Conti (më shumë se Davide Calabria i  cili është përfshirë në listë): për të zënë vendin e tij ëndrra është Nikola Milenkovic i  Fiorentina i  cili gjithashtu mund të luajë në qendër.

STRAPOTERE FISICO, CORSA E UN FUTURO DA SCRIVERE: DUMFRIES, IL GIOIELLO  ORANGE DEL PSV

Steven Dumfries i  PSV Eindhoven një tjetër emër i  nxehtë, por duhet të shitet ose largohet dikush. Duarte me valixhe, Gabbia dhe Musaçhio jo.

Pezzella është një tjetër emër që po analizohet, ashtu si Nacho që mund të vijë nga Real Madrid. Ëesley Fofana i  Saint-Etienne pëlqehet por kushton 30 milion.

Ndërkohë, emri i  ri është Nuno Mendes, talenti i  Sporting, por vetëm nëse shitet Laxalt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu