Nga takimi në Ibiza te prezantimi, profecia e Maldinit mbi Theo Hernandez!

Theo Hernandez nuk është befasi, por ajo që ai po bën tani është vërtet e jashtëzakonshme. Shifrat janë të çmendura, paraqitjet gjithashtu. Nuk është ekzagjerim ta quash anësorin më të mirë në botë për momentin.

Një intuitë e çmendur nga Paolo Maldini: në verën e vitit 2019 ai shkoi në Ibiza për ta takuar dhe për ta bindur të pranonte Milanin. Kushtoi 20 milion dhe duke marrë parasysh se çfarë vleu ajo marrëveshje sot, fiton edhe më shumë vlerë.

Dalla Spagna: Milan, incontro tra Maldini e Theo Hernandez a Ibiza. La foto

Ditët e fundit, disa përdorues në rrjetet sociale kanë peshkuar në konferencën për shtyp të Theo Hernandez më shumë se një vit më parë.

Sigurisht që ishte edhe Maldini, i cili foli disa fjalë që, nëse i dëgjon sot, të bëjnë vërtet përshtypje. Ai me të vërtetë duket se ka të drejtë në çdo fjalë të parashikimit të tij.

“Sipas mendimit tonë ai është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, duhet të përfundojë në tre të parët, ky është qëllimi që duhet të ketë.

Në këtë moment të rindërtimit të Milanit, ardhja e tij për mendimin tim është e përsosur. Të rritemi së bashku është ideja”.

Theo Hernandez si në një film
Milani me të vërtetë ka bërë një blerje të shkëlqyeshme. Theo Hernandez është tepër vendimtar dhe ai arrin të jetë i tillë si një mbrojtës i majtë: është diçka që vetëm më i forti mund ta bëjë vërtet.

Më i miri ndonjëherë ishte vetë Maldini, përfshirë edhe në Dream Team në historinë e futbollit nga France Football.

Me të vërtetë duket si një roman: më i forti nga të gjithë që, çuditërisht, zgjedh trashëgimtarin e tij dhe e sheh atë të shpërthejë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu