NGA SPANJA: Rindizet derbi Milan-Interin mbi Modric. Mesfushori lirohet falas në verë

Në 2021, shumë lojtarë të mëdhenj ndërkombëtarë mund të lirohen pa asnjë kosto. Njëri prej tyre është Luka Modric, një nga regjistët më të mirë në futbollin evropian.

Kroati mund të largohet nga Real Madrid në një transferim të lirë, pas një aventure shumë të gjatë në Liga dhe shumë trofe të fituara.

Lajmi i portalit iberik Defensacentral.com është i bujshëm. Duket se dy klube big italiane janë tashmë në gjurmët e Modric, të gatshëm për të garuar për të marrë mesfushorin 36-vjeçar.

Në artikull flitet për Milani dhe Inter. Të dy klubet milaneze në të vërtetë kanë qenë të interesuar për Modric për disa kohë, por mundësia e madhe mund të vijë në qershor 2021.

Nëse ish-lojtari i Tottenham nuk gjen një marrëveshje me Realin për rinovimin, ai do të jetë zyrtarisht në treg.

Thashethemet që vijnë nga Spanja flasin për Interin paksa të favorizuar, duke pasur parasysh që Modric duket i intriguar nga projekti teknik i Antonio Conte.

Por kroati është gjithashtu një admirues i Milanit dhe historisë së tij fituese. Fjala e fundit nuk është thënë, prandaj, siç dëshmohet nga grushti i shtetit i Tonalit i kryer në verë, menjëherë pas rivalëve të qytetit.

“Topi” kalon te Elliott: a do të mbështesin ata një goditje mbi 30-vjeçare për të forcuar mesfushën apo do të preferojnë të përqendrohen te lojtarë të vegjël, por më të rinj?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu