NGA SPANJA: Raiola i ofron Romagnolin Barcelona-s, vjen refuzimi. Kontrata me Milanin…

Performanca jo bindëse e Alessio Romagnoli e bën të ardhmen e tij në Milano të vihet në pikëpyetje. Nëse nuk ka ndonjë përmirësim në performancë, një transferim në seancën tjetër të tregut të transferimit nuk duhet të përjashtohet…

Duhet të konsiderohet se kapiteni ka një kontratë që skadon në qershor 2022 dhe për këtë arsye një zgjedhje do të duhet të bëhet deri në verën e ardhshme.

Rinovimi ose lamtumira e kontratës. Negocimi i  zgjatjes me Mino Raiola nuk është kurrë i  lehtë, duke qenë se agjenti i  mirënjohur shpesh fillon nga kërkesa shumë të larta ekonomike për klientët e tij.

Në muajt e ardhshëm, Milan dhe Romagnoli do të duhet të bëjnë një zgjedhje. Raiola është gati për çdo skenar. Nga Spanja është Don Balon ai që zbulon se agjenti i talo-holandez tashmë është në lëvizje dhe ka ofruar ndihmën e tij për disa ekipe.

Midis këtyre edhe Barcelona, ​​duke kërkuar përforcime në mbrojtje për fushatën e ardhshme të transferimit të verës.

Sidoqoftë, Barça hodhi poshtë përpjekjen e Raiolas. Refuzimi erdhi nga trajneri Ronald Koeman, jo i  bindur se mbrojtësi qendror kuqezi është profili i  duhur për mbrojtësin e tij.

Don Balon shpjegon se Romagnoli i shte entuziast për i denë e një transferimi te Barcelona, ​​një nga klubet më të forta në botë dhe gjithmonë me ambicie të mëdha për të ardhmen. Por, duke përjashtuar kthesat, ai nuk do të veshë fanellën e Blaugrana sezonin e ardhshëm.

Lojtari, megjithatë, nuk e hedh poshtë aspak mundësinë e qëndrimit në Milan. Tani ekziston një pronësi e qëndrueshme, një menaxhim i  shkëlqyeshëm dhe një projekt i  vlefshëm sportiv.

Të gjithë përbërësit që mungonin në verën e vitit 2018, kur Romagnoli pranoi të rinovonte kontratën e tij me klubin. Një zgjedhje e vlerësuar shumë nga tifozët.

Rinovimi i  kontratës së i sh-Romit ka të bëjë me pagën. Aktualisht kapiteni kuqezi fiton 3.5 milion euro neto në sezon. Nëse ai pranon të vazhdojë të fitojë atë pagë ose një pagë pak më të lartë , ai mund të qëndrojë. Por nëse ai dhe Raiola kërkojnë shifra shumë të larta, atëherë shitja do të bëhej e pashmangshme…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu