NGA SPANJA: “Pioli ikën pa Champions, klubi po mendon zgjedhjen e bujshme në stol”

H

Do të jetë 4 ndeshje “të përgjakshme” – duke folur në futboll – ato që presin Milanin dhe Piolin.

Kuqezinjtë do të duhet të pozicionohen në katër më të mirët me çdo kusht, në mënyrë që të mos hedhin poshtë gjërat e mira që kanë bërë për gati 7 muaj, madje edhe pankina tani ka filluar të lëkundet.

Vetëm thashetheme tani për tani, duke pasur parasysh që klubi gjithmonë e ka bërë të ditur se është me Piolin në të gjitha aspektet, dhe disa kanë dalë në favor të ish-teknikut të violës, i cili padyshim ka bërë një punë të shkëlqyeshme në këtë vit e gjysmë të fundit.

Nga Spanja, megjithatë, ekziston një prapaskenë në lidhje me një ndryshim të mundshëm, i cili do të përfshinte një ish prestigjioz.

Ne po flasim për Andry Shevchenko. Ishte gazeta As që e raportoi atë. Sipas të përditshmes spanjolle, duket se menaxhmenti menjëherë mund të mendojë për ish-Topin e Artë kuqezi, në rast të dështimit të Pioli në arritjen e Ligës së Kampionëve.

Për momentin mbetet vetëm një sugjerim, duke pasur parasysh deklaratat e fundit edhe nga vetë Sheva.

Libri i tij i ri “Forza Gentile”, i shkruar së bashku me Alessandro Alciato, është në reklamë e plotë.

Andry Shevchenko aktualisht po kalon mesazhet e tij nga radio, intervista (më e fundit në Corriere della Sera) dhe televizion, me drejtuesin nga Fabio Fazio në Che Tempo Che fa.

Ish flamuri i Milanit me deklaratat e tij tërhoqi vëmendjen e shumë gazetave, të cilët lexuan fjalët e tij si një kandidaturë për stolin e Milanit për të ardhmen.

Një ëndërr, sipas trajnerit të Ukrainës, i cili nënvizoi faktin se ndoshta është akoma shumë herët.

Sipas asaj që u raportua nga faqja As, nga ana tjetër, drejtuesit kuqezi mund të mendonin edhe për një ndryshim të bujshëm të stolit, në rast të dështimit të trajnerit emilian Pioli.

Kualifikimi për Ligën e Kampionëve mbetet thelbësor për klubin dhe bërja e hipotezave sigurisht që është e komplikuar.

Sidoqoftë, një shkarkim për momentin, duket një hipotezë mjaft e largët, duke qenë se Pioli ka gjithë vlerësimin dhe besimin e klubit.

Tani për tani, vetë ukrainasi ka në mendje vetëm Europianin me Ukrainën, më pas do të bëhen llogaritë, por ëndrra e tij tashmë është zyrtare: të marrë drejtimin e Milanit!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu