NGA SPANJA: Okazioni “Douglas Costa”! Kartoni i tij thuajse i falur. Milani mendohet

Douglas Costa shpresonte për një sezon shumë ndryshe, nga ai që po përjeton, te Bayern Munchen. Nuk do të ketë asnjë blerje të shumëpritur dhe në fund të sezonit kthimi i tij te Juventus është praktikisht i sigurt.

Nuk ka gjasa që bavarezët të vendosin të paguajnë një lojtar që nuk është në qendër të projektit. Deri më tani minutat e luajtura kanë qenë 703.

Në Bundesliga ndeshjet e luajtura si titullar ishin 3, në Ligën e Kampionëve vetëm dy. Një ekuilibër vërtet i hidhur që duket se nuk lë dyshim.

Te Juventus, megjithatë, nuk ka vend për Costa: huazimi te bavarezët tregon se braziliani nuk është më pjesë e planeve të klubit të Juventusit, i cili për këtë arsye do të thirret për të gjetur një strehim të ri…

Gjatë ditëve, Douglas Costa – gjatë një interviste – rrëfeu se ai është gati të kthehet në Itali. Emri i brazilianit gjithashtu ka qenë i lidhur me Milanin, por kostoja e pagës duket se është në gjendje të përballojë negociatat me kuqezinjtë…

Nga Spanja, megjithatë, ka lajme në lidhje me çmimin, i cili nuk është asgjë tjetër veçse një okazion: sipas asaj që u raportua nga ‘fichajes.net’, Douglas Costa mund të largohet nga Juventusi për vetëm dhjetë milion euro.

Jo një shpenzim shumë i lartë. Në javët e ardhshme do të kuptojmë se si Milani do të vendosë të lëvizë për të përmirësuar krahun e djathtë. Deri më sot, ideja do të ishte të përpiqej të shiste Samu Castillejo në Spanjë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu