NGA SPANJA: Ndizet ankandi për Szoboszlai, Reali e synon. Transferimi në Madrid ndihmon Milanin

Dominik Szoboszlai rrezikon të bëhet një keqardhje për Milanin. Mesfushori i Salzburgut gjithashtu dje u bë protagonist i një goli të shkëlqyeshëm me Hungarinë e tij, duke e udhëhequr drejt Kampionatit Evropian të ardhshëm (Hungaria mundi Islandën 2-1).

Talenti 20-vjeçar ka kohë që është në qendër të vëmendjes së klubit kuqezi, i cili u përpoq ta sjellë atë në Milano janarin e kaluar, kur Boban ishte ende në krye të drejtimit.

Në verë u fol shumë për të, por në fund zgjedhjet e klubit ishin të ndryshme dhe Szoboszlai mbeti në Austri, ku vazhdoi të shënonte dhe të rritej.

Arsenal handed Dominic Szoboszlai transfer boost after fresh admission -  Football NG

E pamundur të mos mbetet pa u vënë re: lojtari gjithnjë e më shumë është një mundësi e shkëlqyer për t’u kapur; klauzola e lirimit prej 25 milion eurosh, e përfshirë në kontratën e tij, ka bërë që disa klube të rëndësishme të ngrihen në këmbë.

Leipzig vazhdon ta mbikëqyrë atë, ashtu si kuqezinjtë, por “As” – këtë mëngjes – gjithashtu raporton se Real Madrid është i interesuar, përveç Arsenalit.

Pritet një seancë vërtet e nxehtë e tregut: një mbërritje e hungarezit në kryeqytetin spanjoll mund të nxjerrë skenarë interesantë të lidhur me Brahim Diaz.

E qartë se nëse blancos vendosin bast për Szoboszlai, mund të ketë një të ardhme larg Madridit për talentin spanjoll dhe Milan është i gatshëm të shfrytëzojë rastin.

Çmimi i caktuar për Brahim Diaz, rastësisht, është i njëjtë me klauzolën Szoboszlai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu