NGA SPANJA: Milani nxiton për talentin që duan disa “big”, fton agjentin në zyrat kuqezi!

Këto ditë Khvicha Kvaratskhelia tregohet si një objektiv i Milanit për verën e ardhshme. Gjeorgjiani 20-vjeçar ka karakteristika që do të ishin të dobishme për ekipin kuqezi.

Ai është një sulmues anësor që luan kryesisht në të majtë, por që di të luajë edhe në të djathtë sepse godet mirë me të dyja këmbët.

Talenti i Rubin Kazan është i shpejtë, i aftë në driblim dhe ka hapësirë ​​të madhe për rritje.

Këtë sezon 4 gola dhe 8 asistime në 21 paraqitje të Premier Ligës Ruse.

Të mos harrojm dhe 3 golat dhe 2 asistimet në 7 paraqitjet me ekipin kombëtar të Gjeorgjisë. Numra të respektueshëm, duke marrë parasysh moshën e re…

Milani ka filluar kontakte me shoqëruesit për të kuptuar realizueshmërinë e operacionit.

Agjenti duhet të mbërrijë në Itali në ditët e ardhshme për një përballje të drejtpërdrejtë me klubin kuqezi, siç raportohet nga Tuttomercatoweb.com.

Marrëdhëniet janë shumë të mira. Por edhe Juventus, Napoli dhe Borussia Dortmund i kanë vënë sytë lojtarit premtues gjeorgjian.

Në Spanjë, portali Todofichajes.com shpjegon se Milani ka intensifikuar kontaktet me Rubin Kazan në përpjekje për të mbyllur marrëveshjen.

Negociatat për Kvaratskhelia do të ishin madje në një gjendje të përparuar dhe çmimi është rreth 19 milion euro.

Kjo është shifra për të përfunduar transaksionin.

Klubi kuqezi synon të përshpejtojë për të parashikuar garën.

Ekziston edhe Bayern Munchen, sipas asaj që u raportua në Spanjë.

Konkurrenca në garën në Kvaratskhelia nuk mungon dhe Milani po lëviz që të përpiqet të sigurojë një talent të ri me potencial të konsiderueshëm për të ardhmen.

Do të shohim në orët e ardhshme nëse do të ketë vërtet konfirmim të sulmit të Paolo Maldini dhe Frederic Massara ndaj xhevahirit të Rubin Kazan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu