NGA SPANJA: “Milani ka akord me fantazistin prej muajsh, në janar provon transferimin. Detajet”

Udhëzimet për merkaton e Milanit në janar tashmë janë hartuar. Kuqezinjte do të jenë vigjilentë në janar në raste hipotetike që mund të bëjnë të mundur përforcimin e skuadrës në dispozicion të Stefano Pioli.

Ata gjithashtu do të punojnë në perspektivë, në funksion të qershorit dhe sezonit të ardhshëm. Profilet janë ato të njohurat. Në mesfushë Maldini përqëndrohet fuqishëm te Yacine Adli: talenti i Bordeuax tashmë është blerë dhe ka mbetur i huazuar në Francë.

Ai po vendos nëse do të presë deri në sezonin e ardhshëm për ta marrë atë ose nëse do të parashikojë ardhjen e tij në Milano qysh në janar, duke pasur parasysh se Kessie dhe Bennacer nuk do të jenë për angazhimet e Kupës Afrikane.

Për sulmin, emri i parë është Lorenzo Lucca, sulmuesi i Pisa-s i cili po shperthen ne Serie B, ndërsa në fantazi i zgjedhuri ende duket të jetë ai qe u perfol ne vere deri ne ditet e fundit…: Faivre!

Në Spanjë ata vazhdojnë ta lidhin klasën e vitit 1993 me Djallin. Rossonerët ishin pranë nënshkrimit të tij verën e kaluar para se të kthenin objektivat te Junior Messias.

Maldini nuk ishte në gjendje të arrinte një marrëveshje me Brest e cila kërkoi 15 milionë, në krahasim me 12 mln eurot e oferuara.

Sidoqoftë, ish-lojtari i Crotone pësoi një dëmtim të ri dhe ende nuk ka qenë në gjendje të japë kontributin e tij në ekip që nga ardhja e tij. Kjo është arsyeja pse klubi po konsideron të nderhyjë përsëri në atë rol.

Faivre bëri një fillim të fortë duke grumbulluar 2 gola dhe 4 asistime në tetë ndeshjet e para në Ligue 1, dhe kjo bëri që drejtuesit e Rossonerëve të vazhdojnë të ndjekin lojtarin, me synimin për të provuar goditjen në janar.

Me Milani ka arritur prej kohësh një marrëveshje me lojtarin dhe gjithçka sugjeron një pikë kthese pozitive në funksion të sesionit të ardhshëm të transferimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu