NGA SPANJA: “Milani i hap rrugën Sevilla-s, refuzon fantazistin pasi kërkesa e tij…”

Gjatë gjithë verës u fol për përforcim të mundshëm në repartin e fantazise. Qëllimi i Milanit do të ishte blerja e një anësori të djathtë dhe një fantazisti. Në fund, klubi Rossoneri vendosi të investojë te Junior Messias. Ish-lojtari i Crotone, i cili mbërriti në orët e fundit të tregut të transferimeve, mund të luajë pak në të gjitha rolet dhe për këtë arsye i përgjigjet nevojave të Stefano Pioli.

Me lamtumirën e Samu Castillejo, megjithatë, ka shumë të ngjarë që një tjetër sulmues anësor gjithashtu të kishte ardhur.

Emri i nxehtë ishte mbi të gjitha ai i Romain Faivre. Francezi vazhdon të jenë një ide për merkaton e ardhshme, edhe sepse një marrëveshje mes palëve tashmë është gjetur. Mungon ai midis Milanit dhe Brestit, i cili mund të jetë për një shifër afër 12 milionë euro, nëse ata vendosin të ulin kërkesat e tyre.

Një tjetër futbollist për të cilin klubi ka menduar është Jesús Tecatito Corona. Meksikanit nga Porto i pëlqen shumë Djalli, por kërkesat e larta të lusitanëve nuk e lejuan marrëveshjen. Klasa e vitit 1993 ka një kontratë që skadon më 30 qershor, një kontratë që nuk ka gjasa të rinovohet…

Milani, megjithatë, nuk duket të jetë një alternativë. Në Spanjë, ‘TodoFichajes’ raporton se klubi kuqezi do të ishte jashtë garës për Corona për shkak të kërkesës së rëndësishme kontraktuale.

Refuzimi i Milanit do t’i hapte rrugën Sevillas, gati për ta nënshkruar atë që në janar. Një kontratë katërvjeçare për 4.5 milionë euro në sezon është në tryezë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu