NGA SPANJA: Milani arrin akordin me agjentin, përgatitet për goditjen me parametër zero!

Milani po përgatitet për ndeshjen e kampionatit kundër Fiorentina, pas barazimit 1-1 me Lille. Samu Castillejo ka gjetur përsëri golin dhe kjo do ta ndihmojë atë, por kuqezinjtë ende po mendojnë për një goditje në merkato për sulmuesin e krahut. Objektivi është një lojtar që mban të njëjtin rol si ish-futbollisti i Villarreal.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë gjithmonë shumë të vëmendshëm ndaj mundësive të tregut. Mbi të gjitha, ajo që veçanërisht tërheq vëmendjen ka të bëjë me lojtarët e ardhshëm të lirë, pra drejt skadimit të kontratës.

Në qershor 2021 ka disa lojtarë që mund të jenë rasti i Milanit. Një nga të gjithë, siç raportohet në Spanjë, praktikisht është drejt akordit përfundimtar për transferimin te Milani.

Kofirmimi ende nuk ka ardhur, por thashethemet po forcohen. Po flasim për Florian Thauvin, aktualisht te Marseille dhe që kontrata i skadon në qershor 2021.

Sipas asaj që raportohet nga TodoFichajes.com, Milani ka arritur përfundimisht një marrëveshje me lojtarin për vitin e ardhshëm. Portali spanjoll gjithashtu dha detajet e këtij transaksioni të rëndësishëm të përfunduar nga Maldini dhe Massara.

Thauvin duhet të mbërrijë në Milano sezonin e ardhshëm dhe për këtë arsye në një transferim falas. Oferta, e cila është pranuar nga agjenti i tij, është 3 milion euro për 4 vjet.

Mbetet për të kuptuar nëse ka mundësi për ta parë atë te kuqezinjtë tashmë në janar, ndoshta me një kompensim të vogël te Marseille. Ndërkohë, Marseille, megjithatë, ende nuk ka hequr dorë nga ideja për ta humbur atë në zero dhe ende po përpiqet të rinovojë kontratën e tij.

Ky lajm i TodoFichajes.com është në përputhje me atë që u tha javën e kaluar në Francë. Në fakt, Telefoot foli për një sulm të rëndësishëm të Milanit me një ofertë konkrete, por me një Marseille të gatshëm të bëjë gjithçka për të rinovuar.

Do të shohim se si përfundon, por një gjë është e sigurt: kuqezinjtë e duan atë dhe do të vazhdojnë negociatat sa më shumë që të jetë e mundur. Me zero do të ishte vërtet një goditje kryesore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu