NGA SPANJA: “Milan projekton të ardhmen, nis kontaktet informale me Pep Guardiola”

Bombë nga Spanja. Milan – sipas “Diario Gol” – ka filluar kontakte jozyrtare me Pep Guardiola. Objektivi kuqezi do të ishte të sillte spanjollin në stolin e Djallit në të ardhmen.

Jo një objektiv afatshkurtër duke qenë se kontrata e ish-trajnerit të Barcelonës me Manchester City skadon në 2023.

AC Milan: Package being put together to entice Pep Guardiola to the San  Siro | The Transfer Tavern

Nuk kae asnjë nxitim prandaj dhe në këto muaj Guardiola do të jetë në gjendje të kuptojë nëse projekti i Milanit do të jetë vërtet i vlefshëm.

Ish-mesfushorit – lexohet – i pëlqen ideja për të drejtuar një klub të shkëlqyeshëm si kuqezinjtë, por nuk ka asnjë nxitim.

Stefano Pioli, pra, mund të mbetet i sigurt. Trajneri aktual i Milanit do të ketë kohë për të fituar dhe për të zhdukur çdo thashethem në lidhje me stolin, siç edhe bëri me punë kur doli në skenë Rangnick.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu