NGA SPANJA: Maldini i telefonon mikut Shevchenko. Nis negociata për talentin e futbollit ukrainas

Në merkaton e fundit, Milani vendosi të mos blinte një zëvendës Zlatan Ibrahimovic, por skenari mund të ndryshojë. Sidomos nëse drejtuesit vendosin ta dërgojë të riun Lorenzo Colombo në huazim.

Kohët e fundit është folur shumë për Luka Jovic të Real Madrid dhe Donyell Malen të PSV Eindhoven.

Por sipas Todofichajes.com, Vladyslav Supryaga është gjithashtu në fokusin kuqezi. 20-vjeçari luan te Dinamo Kiev dhe në Ukrainë ka nga ata që e konsiderojnë trashëgimtar të Andriy Shevchenko.

Mg Milano 30/10/2013 – campionato di calcio serie A / Milan-Lazio / foto Matteo Gribaudi/Image Sport nella foto: Andriy Shevchenko-Paolo Maldini

Sheva është trajner i ekipit kombëtar të Ukrainës dhe madje e thirri atë pavarësisht moshës së tij shumë të re. Djali ende nuk ka debutuar, por konsiderohet një talent me një të ardhme të ndritur.

Madje, mund të ketë pasur edhe ndonjë telefonatë mes Maldinit dhe Shevchenkos mbi këtë futbollist.

Champions League - La Dynamo Kiev supera il Gent: Supryaga protagonista,  senza gol

Në vitin 2019 ai ishte një protagonist në Kupën e Botës U-20 vjeç të fituar nga Ukraina, e cila triumfoi 3-1 ndaj Koresë së Jugut në finale dhe ai shënoi dy herë.

Milan ka filluar kontaktet me Dinamo Kiev, i cili vlerëson Supryaga rreth 15 milion euro.

Një çmim që kuqezinjtë do të donin ta ulnin. Në seancën e fundit të tregut të transferimeve ishte Bologna që provoi, por pa sukses, për të siguruar lojtarin. Todofichajes shpjegon se plani i Milan do të ishte ta merrte atë dhe ta linte të huazuar te skuadra e tij aktuale deri në fund të sezonit.

Supryaga është një djalë i ri që ende nuk është pjekur. Këtë sezon ka realizuar 3 gola dhe 5 asist në 15 paraqitje.

Mircea Lucescu i beson shumë dhe shpreson se ai do të bëhet një sulmues më “pjellor” në zonën-gol.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu