NGA SPANJA: Lamtumirë Castillejo? Milani vendos çmimin, ka dy admirues iberikë!

Rrugët e Milanit dhe të Samuel Castillejo duken gjithnjë e më të destinuara të ndahen në fund të këtij sezoni sportiv.

Anësori iberik është gjithnjë e më prapa në hierarkitë e hartuara nga Stefano Pioli dhe nuk arrin të imponohet në rastet kur trajneri e aktivizon atë, të tilla si kundër Sampdoria, ku numri shtatë kuqezi nuk la fare gjurmë.

Drejtuesit kuqezi dëshirojnë ta përdorin spanjollin si një alternativë për të financuar tregun e ardhshëm, me lojtarin që do të donte të kthehej në vendlindjen e tij, ku ai ende ka disa admirues.

Në këto orë, kanë mbërritur thashethemet për disa klube të interesuara për të, dhe Milani duket se tashmë ka vendosur çmimin për kartonin e tij.

Drejtuesit kanë fiksuar në krahun e djathtë rolin për t’u përforcuar më shumë në tregun e ardhshëm të verës. Florian Thauvin, Jonathan Ikoné dhe Josip Ilicic janë emrat më të ndjekur nga Milani, megjithatë një goditje hyrëse kërkon gjithashtu një lojtar në largim.

Në atë rol Djalli ka dy lojtarë me fat të kundërt: Alexis Saelemaekers dhe Samuel Castillejo.

Belgu është një pikë fikse për Stefano Pioli, gjithashtu për fleksibilitetin e tij dhe për një moshë që lejon lojtarin të rritet më tej.

Fat i ndryshëm për Castillejo, i cili për momentin duket larg planeve të Milanit.

Spanjolli arriti me pritshmëri të mëdha në verën e vitit 2018, i pagoi 21 milion euro te Villareal.

Iberiani u përpoq të integrohej vazhdimisht në Milano, fillimisht i penguar nga Suso dhe më pas i ndjekur nga afër nga ardhja e Saelemaekers.

Castillejo ka disa admirues në Spanjë, siç zbulohet nga El Mundo Deportivo, e cila shkruan për Valencian dhe interesin e Sevilla për të.

Sidomos andaluzianët do të interesoheshin për të, falë pranisë së Monchi, i cili vlerëson lojtarin dhe i cili e ka kërkuar disa herë në të kaluarën dhe ku ai mund të përqafonte Suso përsëri.

Milan vlerëson Samun dhjetë milionë euro, një shifër që ekipet e interesuara synojnë ta ulin për të siguruar anësorin e lindur në 1995.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu