NGA SPANJA: “Kessie nuk ikën te PSG, shfaqet destinacioni i ri”

Përveç lajmeve pozitive që vijnë nga fusha, me Milanin ende fitues ndaj Spezia -s, ka edhe nga ato lajme jashtë fushës… Në veçanti, thashethemet që vazhdojnë të dalin mbi të ardhmen e Franck Kessie. Për mesfushorin, larg rinovimit me Djallin keto janë javë të rëndësishme për vendimin e tij.

Milani tashmë ka lëvizur për të identifikuar zëvendësuesin e tij dhe emrat që qarkullojnë janë disa, por edhe spanjolli i Liverpoolit, Thiago Alcantara, dhe meksikani i Atletico Madrid, Hector Herrera.

Ndërkohë, nga Spanja ata janë të bindur se favoriti për të siguruar performancën e Kessie ka ndryshuar dhe nuk është më PSG e Mauricio Pochettino.

Sipas Todofichajes, Manchester United do të duhet të merret me lamtumirën e Paul Pogba. Francezi mund të kthehet në atdheun e tij, drejtimi Psg, dhe Djajtë e Kuq po mendojnë që Kessie ta zëvendësojë atë.

Siç dihet deri tani, negociatat për rinovimin e kontratës me Rossonerët janë bllokuar sepse agjenti e tij, Atangana, po kërkon një shifër shumë të lartë.

Portali spanjoll i transferimeve shpjegon se tani klubi anglez është hedhur në sulm per mesfushorin, i cili do të jetë i lirë në zero qershorin e ardhshëm. PSG rrjedhimisht do t’i ishte drejtuar Pogba për të forcuar mesfushën e tyre, duke braktisur pistën që çoi te lojtari kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu