Nga Spanja: Juve dhe Milan ne gare per Andre Gomes

E sigurte eshte qe lojtari ka kerkuar largimin nga Barcelona pasi kete sezon nuk ka gjetur hapesirat qe ai pretendonte kur erdhi ne merkaton e veres qe kaloi ne fanellen blaugrana.

Ne kete sezon ka luajtur 29 ndeshje ku shumica do te vinin nga stoli dhe vetem nje asist. Lojtari kerkon te largohet dhe Milan me Juventus jane te gatshem ta ofrojne mesfushorin ne gjirin e tyre. Juve deshiron nje mesfushor pasi Khedira eshte drejt largimit, ndersa Milan per te rritur cilesine ne mesfushe dhe per te patur me shume alternativa, cdo gje mund te mbyllet ne shifren e 30 mln eurosh shume e cila do te kenaqte klubin Katalan!

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu