NGA SPANJA: Edhe Mourinho fut hundët te objektivi i Milanit!

Nuk është sekret që Milani u përpoq të merrte një mbrojtës të majtë në seancën e fundit të tregut të transferimeve. Paolo Maldini dhe Frederic Massara kanë provuar disa drejtime, por pa gjetur një marrëveshje.

Një profil që ka qenë objekt i negociatave është Junior Firpo, ana e majtë e Barcelonës. Dominikani u pëlqye shumë nga drejtuesit, por përpjekja ishte e pasuksesshme.

Ish-lojtari i Betis preferoi të qëndronte në Katalonjë deri në fund të sezonit për arsye familjare. Në verë, megjithatë, ai do të jetë në dispozicion për të diskutuar transferimin e tij.

Milani mund të bëjë një përpjekje të re për Junior Firpo në qershor-korrik, kur klubi do të shkojë përsëri në kërkim të një zëvendësi të Theo Hernandez.

Për Stefano Pioli është e rëndësishme që të ketë një alternativë të vlefshme për francezi, titullar i padiskutueshëm i krahut të majtë.

Firpo do të konsiderojë opsionet në dispozicion të tij dhe ka të ngjarë të transferohet atje ku ka shansin më të mirë për të luajtur.

Ndërkohë, nga Spanja zbulojnë se Tottenham është gjithashtu në gjurmët e Junior Firpo. Fichajes.net raporton se José Mourinho i ka bërë të ditur Daniel Levy se ai dëshiron një mbrojtës të ri të majtë që të ketë një organikë të pajisur më mirë sezonin e ardhshëm.

Ish-Betis Sevilla është një skuadër që i pëlqen trajnerit portugez, i cili vlerëson cilësitë e tij atletike dhe teknike. Duhen jo më pak se 10 milion euro për të rrëmbyer Junior Firpo nga Barcelona. Kjo shifër u zbulua, edhe pse flitej për një çmim më të lartë në tregun e janarit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu