Nga Spanja: “Edhe Barcelona ishte interesuar, por heq dorë nga Kessie. Motivi”

E ardhmja e Franck Kessie vazhdon të diskutohet. Stefano Pioli u thirr edhe një herë për t’iu përgjigjur një pyetjeje në lidhje me kontratën e mesfushorit.

Tifozët dhe e gjithë bota e Milanit menduan, pas deklaratave në Japoni, se nënshkrimi i kontratës do të ishte vetëm një formalitet. Koha ka kaluar por tymi i bardhë ende nuk ka mbërritur…

Sot ka kaq shumë shqetësime dhe përkrahësit e Djallit janë gjithnjë e më të bindur se lamtumira e Kessie është praktikisht e sigurt. Në realitet ka ende kohë që kjo histori të ketë fundin e saj të lumtur…

Ndërkohë, megjithatë, thashethemet për skuadrat e interesuara vazhdojnë të ndjekin njëri -tjetrin. Është e qartë, sipas thashethemeve të fundit gjithnjë e më këmbëngulëse, se skuadra më e interesuar për të afruar lojtarin është PSG.

Por gjithashtu i duhet kushtuar vëmendje sirenave angleze: Kessie pëlqehet veçanërisht nga Tottenham, por ditët e fundit, lojtari është lidhur edhe me Arsenal, Liverpool dhe Manchester United.

Nga Spanja, megjithatë, vjen lajmi i mirë: nuk do të jetë Barcelona në të ardhmen e Kessie. Blaugrana, të cilët ishin të interesuar – siç thuhet në TodoFichajes – nuk do të kishin fonde për të garantuar rrogën e lojtarit, por edhe komisionin e agjentit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu