NGA SPANJA: “Donnarumma ka akord në Premier League, do të bëhet më i paguari në botë!”

Kanë mbetur rreth katër muaj deri në skadimin e kontratave të Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu, por marrëveshja për rinovimin nuk duket aspak e afërt. Milani është ende në bisedime me agjentët e tyre përkatës.

Mino Raiola dhe Gordon Stipic kërkojnë rroga të rëndësishme për klientët e tyre. Klubi kuqezi ka bërë oferta të konsiderueshme, megjithatë konsiderohen të pamjaftueshme nga dy agjentët.

Mbetet e vështirë të imagjinohet Donnarumma dhe Calhanoglu duke e lënë klubin në një transferim të lirë, megjithatë është e nevojshme të përshpejtohet për të gjetur një marrëveshje me të dy në afat të shkurtër.

Sezoni është në një moment vendimtar dhe mbyllja e këtyre rinovimeve është e rëndësishme.

Siç zbulohet nga portali TodoFichajes.com, Donnarumma mund të mos rinovojë kontratën e tij me Milanin. “E ardhmja e tij tashmë duket e përcaktuar: transferimi në Premier League për të luajtur për Manchester United, i cili do të kishte mbyllur tashmë marrëveshjen me Raiola”, shkruan faqja spanjolle.

Djajtë e Kuq, të cilët do të shesin David de Gea, do të ishin të gatshëm ta bëjnë Gigio portierin më të paguar në botë.

Juventus, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain janë gjithashtu në gjurmët e portierit. Por burimi spanjoll tregon destinacionin e ardhshëm të Donnarumma te Manchester United.

Në Itali, për momentin, nuk ka asnjë provë që portieri i Milanit ka nënshkruar për një klub tjetër. Prioriteti i tij është akoma të mbetet me fanellën kuqezi, sepse ai beson në projekt dhe gjithashtu sepse largimi nga një transferim i lirë nuk do të ishte sjellje e mirë.

Do të ishte me të vërtetë e bujshme të shikoje Gigio të largohej nga Milanello falas. Një skenar që menaxhmenti dhe tifozët shpresojnë të mos ndodhë.

Paolo Maldini, Frederic Massara dhe Ivan Gazidis dëshirojnë të bëjnë gjithçka që munden për të arritur një marrëveshje me Raiola dhe për të konfirmuar portierin e talentuar.

Donnarumma nuk është as 22 vjeç dhe tashmë është një numër 1 i nivelit shumë të lartë. Përveç se është shumë i mirë në portë, ai është gjithashtu është një lider në fushë dhe në dhomat e zhveshjes. Ajo po rritet nga sezoni në sezon dhe ka më shumë hapësirë ​​për përmirësim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu