NGA SPANJA: “Diaz-Milan, historia e pafund. Formula e re kuqezi dhe vendimi i familjes”

Milani, në funksion të sezonit të ardhshëm, i ka dhënë përparësi zgjidhjes së çështjeve në lidhje me riblerjet dhe rinovimet. Natyrisht, situatat e lojtarëve që kanë ardhur në huazim gjithashtu duhet të rregullohet.

Nëse klubi ka vendosur të mos blejë Soualiho Meite nga Torino, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Diogo Dalot dhe Brahim Diaz, që të dy arritën të huazuar te kuqezinjtë.

Situata e mbrojtësit portugez është ende në ngërç, ndërsa mesfushori spanjoll sulmues afrohet më shumë.

Ekziston vullneti i Maldini dhe Massara për ta mbajtur atë edhe për sezonin e ardhshëm dhe të pajtohet me Real Madrid për një të drejtë blerje.

Dje “Marca” shkruajti për faktin se Carlo Ancelotti, trajneri i ri i Real Madrid, nuk e konsideron Brahim Diaz të dobishëm për projektin e tij teknik, e cila është arsyeja pse ai mund të japë dritën jeshile për një hua të re te kuqezinjtë.

Marrëdhëniet e mira midis palëve do ta lehtësonin marrëveshjen. Por sot kemi lajme në lidhje me formulën sipas së cilës mesfushori spanjoll sulmues mund të mbetet në Milano sezonin e ardhshëm.

Gazzetta dello Sport, në edicionin e sotëm, bën një vlerësim të situatës në lidhje me të ardhmen në bilancin e Brahim Diaz. Mesfushori spanjoll sulmues do të dëshironte një stabilitet dhe Milani është destinacioni që ai pëlqen më shumë.

I riu ka treguar një lidhje të madhe me fanellën dhe duke mos qenë në gjendje të luajë në klubin e tij të preferuar, Real Madrid, ai preferon të luajë te Milani, një ambient në të cilin e gjeti veten shumë mirë.

Për këtë arsye, gazeta shkruan se babai, agjenti i tij dhe vetë lojtari do të donin të merrnin të paktën një hua dy-vjeçare, ndoshta duke futur mundësinë e detyrimit të blerjes në fund të saj.

Një formulë që do të ishte gjithashtu e mirë për Milanin dhe do të ishte e përshtatshme nga pikëpamja ekonomike.

Së shpejti palët do të takohen për të përcaktuar situatën dhe për të vendosur përfundimisht të ardhmen e afërt të Brahim Diaz.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu