NGA SPANJA: “Coutinho te Milani! Ka vetëm një mundësi për të mbyllur marrëveshjen!”

Milani është ende në kërkim të një mesfushori të ri sulmues. Tani për tani, vetëm shumë emra, por asgjë konkrete.

Tifozët, të zhgënjyer për humbjen e Donnarumma dhe Calhanoglu me zero, por të sigurt në punën e klubit, shpresojnë për një profil të rëndësishëm.

James Rodriguez është ndër ata që kanë mbledhur më shumë vlerësime, por Isco është gjithashtu shumë i pëlqyer, duke lënë Real Madridin dhe tani konsiderohet si një tepricë e skuadrës së Ancelotti.

Sipas Gazzetta dello Sport, blerja e tij nuk është e pamundur pasi nuk është pjesë e planeve të trajnerit. Gjë që mund të jetë një favor dhe lehtësim për Maldinin dhe Milanin.

Sidoqoftë, mbetet një akord shumë i komplikuar për disa arsye: kostoja e karonit nuk është e lartë, por jo edhe shumë e ulët, megjithë situatën e favorshme kontraktuale, por problemi është pikërisht paga.

Shumë e lartë për arkat kuqezi, dhe këtu duhet të ndërhyjë miqësia shumë e fortë me Florentino Perez.

Gjë që duhet të japë gatishmërinë për të paguar të paktën një pjesë të pagës.

Nga ana tjetër, një debat i madh është hapur për Philippe Coutinho: “I është ofruar në Milano”, ishte titulli i Mundo Deportivo disa ditë më parë.

Gjithashtu në këtë rast, si për dy të mëparshmit, problemi është paga.

Përveç kësaj, braziliani, i cili duket se i ka dhënë përparësi një kthimi romantik te Liverpool, ka kaluar një vit të vështirë nga pikëpamja fizike dhe kjo shqetëson Maldinin, i cili nuk është shumë i bindur për të investuar në një lojtar me kushte të pasigurta forme.

Kjo është arsyeja pse, siç theksohet edhe nga Daily Mail, mënyra e vetme e mundshme për të përfunduar këtë marrëveshje (me Milan por edhe me klube të tjera) është huazimi.

Vetëm në këtë mënyrë një klub mund të përpiqet të vërë bast për Coutinho dhe t’i heqë Barcelona-s një barrë të rëndë.  

Barcelona – siç thonë në Spanjë – për të hequr qafe disa lojtarë, po lejon mundësinë e largimit në një transferim të lirë, si në rastin e Umtiti dhe Pjanic.

Kush e di se diçka e ngjashme mund të mos ndodhë edhe me Coutinho.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu