NGA SPANJA: “Correa-Milan, ekziston një mundësi janari!”

Në pak më pak se tre muaj do të kthehemi për të folur për tregun e transferimeve dhe ndryshimet që nuk mund t’i imagjinonim në këtë moment. Por tashmë ne mund të hipotezojmë se çfarë do të na presë duke filluar nga 1 janari me transferimet e mundshme.

Milani është gjithmonë shumë aktiv, edhe kur merkato është e mbyllur. Profilet vlerësohen si për të ardhmen e afërt ashtu edhe për të ardhmen, siç është Lorenzo Lucca të cilin Maldini dhe Massara vazhdojnë ta ndjekin nga afër, por ai nuk është emri i vetëm në listën e Rossonerëve…

Lojtari i Atletico Madrid, Angel Correa tani duket se do të largohet nga Atletico: marrëdhënia midis dy palëve është në fakt praktikisht në fund. Megjithatë, argjentinasi e kishte filluar mirë këtë sezon, duke iu bashkuar titullarve të Simeones në mënyrë të përhershme.

Pastaj kthimi i Griezmann, rimëkëmbja nga dëmtimi i Joao Felix: të gjithë faktorët që çuan Correa të anashkalohet përsëri nga ekipi spanjoll, i cila tani po konsideron seriozisht mundësinë për të fituar me një shitje të mundshme.

Sipas raporteve nga portali i huaj todofichajes.com, Milani është një nga skuadrat më të interesuara për lojtarin. Mbi të gjithashtu Atalanta në Serie A, ndërsa sa i përket Premierit janë Liverpool, West Ham dhe Newcastle.

Atletico vlerëson kartonin e Correa në rreth 50 milionë euro, një shifër aktualisht shumë joproporcionale për mundësitë ekonomike të klubit kuqezi i cili, megjithatë, me Maldini dhe Massara, vazhdon të ndjekë lojtarin nga afër dhe të shfrytëzojë, kush e di, një papritur të mundshme mundësi tregu si huazimi…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu